T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Fidanlar Toprakla Buluştu

 

“Kamu ağaçlandırma çalışmaları” kapmasında Elmadağ’da, Beş bin fidan toprakla buluştu.

 Tatlıca Mahallesi ağaçlandırma mevkiinde düzenlenen fidan dikme programına, İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Jandarma Komutanı, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü , Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Müdürü,İlçe Müftüsü, Daire amirleri, Belediye birim müdürleri,öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrenciler, Çok Mutlu ve Anlamlı Bir Zaman Geçirdiklerini Belirttiler

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan Program da, fidanları toprakla buluşturmanın heyecanını yaşayan çocukların mutlulukları ise görülmeye değerdi. Diktikleri fidanları sürekli ziyaret edeceklerini bakımlarını yapacaklarını belirten öğrenciler, böyle bir organizasyona katıldıkları için çok mutlu olduklarını söylediler.

 Çevre bilinci hakkında bilgiler aktaran TÜKÇEV  Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı Sorumlusu Funda Ulutürk ; ”Bir ton atık kağıdın,kağıt hamuruna  katılması ile 20 ağacın kesilmesini engelliyoruz. Sadece ağaç dikerek çevremizi korumuş olmuyoruz, az tüketerek ve geri dönüşümüne katkı sağlayarak da dünyamızı korumalıyız.”dedi.

“Seninde Dikili Bir Fidanın Olsun”

 Başkan Şahin, ''Her öğretmenimizin, her öğrencimizin bir ağacı olsun istiyoruz, her vatandaşımız bir ağaç diksin istiyoruz. Çünkü bir fidan, bir insan gibidir. Bugün burada ve diğer mahallerimizde beş bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Fidanları dikmek yetmez onları korumak içinde elimizden geleni yapmalıyız'' ifadesini kullandı.

 Elmadağ Belediyesi ve TÜKÇEV işbirliği ile geri dönüşüm bilincini aşılamaz üzere hazırlamış oldukları broşür,boyama kitabı,boya kalemi ve ayraç hediye ile öğrencilere meyve suyu ve kek ikram edildi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr