T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ÇOCUK MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

   Elmadağ Belediyesi Meclis kararının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kurulan Çocuk Meclisi’nin 1.dönem 1.birleşimi Belediye Başkanı Gazi Şahin’in başkanlığı altında belediye meclis salonunda olağan toplantı yaptı.

  Başkanlık katibi tarafından yoklama yapıldı, çoğunluğun sağlandığı görülerek birleşime başlandı, geçici başkanlık divanı oluşturuldu. Belediye Başkanı Gazi Şahin gündemin 1.maddesi gereği açılış konuşmasını yaptı.

İlçemiz İçin Güzel Kararlar Alınacağına İnancımız Tam

  Belediye meclisinin görev, yetki ve sorumluluklarını anlatan Başkan Gazi Şahin; “İlçemiz genelinde yaşayan çocukların problemlerini, taleplerini ifade etmelerini ve kendileriyle ilgili problemlerin çözümünde aktif rol almalarını sağlamak; çocukların içinde yaşadığı ülkenin, manevi ve ahlaki değerlerini öğrenebilmeleri ve geleceklerine güvenle bakabilmeleri amacıyla kurulan çocuk meclisine başarılar diledi.  İlçemiz için güzel kararlar alınacağına inancımız tam .”dedi.  

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından; Meclis başkanlığı seçimi yapıldı. Salih Keleş oyların çoğunluğunu alarak Başkan seçildi. 2 asıl,2 yedek Meclis katibi, meclis 1. ve 2.Başkan vekili, komisyon üyelikleri seçimi (Eğitim, Kültür ve Sanat,Çevre ve Sağlık) yapıldı.

  Gündemdeki konuların görüşülmesi sona erdiğinden, bir sonraki toplantının Meclis üyelerine daha sonra bildirileceği belirtilerek birleşime son verildi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr