T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
OSMANLI MUTFAĞI MADALYA GETİRDİ

   İzmir Çeşme Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından Ulusal düzeyde düzenlenen “ 2.Genç Turizmciler Yarışıyor” yarışması 3 farklı kategoride liseler arasında gerçekleşti.“Yaşayan Osmanlı mutfağı” kategorisinde Elmadağ Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Kezban Özdemir ile  öğrencileri Burcu Coskun ve Hasret Can altın madalya almaya hak kazanarak Türkiye birincisi oldu.

Elmadağ’a 2 Ödül Birden

  Okul Müdürü Banu Cankut; İmkânsızlıkların bu tür yarışmalara katılma ve kazanmakta engel teşkil etmediğini sadece öğrencilerimize bizlerin yürekten inanmamızın yeterli olabileceğini belirtti. Cankut; Yaşayan Osmanlı Mutfağı kategorinde altın almamızın yanı sıra, ayrıca 370 metre uzunluğunda 3.777 adetten oluşan Dünyanın en uzun ve en büyük hamburgeri olma sıfatıyla da  rekor kırılmasında bulunarak Guinness Rekorlar kitabına girdiklerini ifade etti. Madalya alan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti, İlçe Kaymakamı Resul Kır, Belediye Başkanı Gazi Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

İnanmak Başarmanın Yarısıdır

  Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ İnanmak başarmanın yarısıdır sözünün ne kadar da doğru olduğunu çocuklarımız bizlere aldıkları madalya ile bir kez daha göstermiş oldu. Medeni cesaretlerinden ve başarılarından dolayı çocuklarımızı gurur duyduğumu belirtiyor, tebrik ediyorum. Öğretmenimize ve Okul Müdürümüze de emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr