T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Kutlu Doğum Haftasının Finali Yapıldı

 

 Elmadağ İlçe Müftülüğü tarafından, Kaymakamlık ve Belediye işbirliği ile düzenlenen, “Kutlu Doğum Haftası” etkinliklerinin final gecesi yapıldı.

 Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen final gecesi programına; İlçe Kaymakamı Resul Kır, İlçe Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama 2. Daire Başkanı Dr. Muhammed Ali Asar, Ak Parti İlçe Başkanı Eyyüp Tekiner, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Demir, Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş yetkilileri,Jandarma Komutanı,Belediye Başkan Yardımcıları,İlçe Milli Eğitim Müdürü,okul müdürleri, İlçe daire amirleri,İmamlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Salon Doldu Taştı

 Konferans Salonunun  hatta koridorların bile tamamen dolup taştığı program, Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayıp,  İlçe Müftülüğünden görevli imam’ın Kuran-ı Kerim Tilaveti okuması ile devam etti. İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu’nun aılış konuşmasını yapmasının ardından, sinevizyon gösterisi,tasavvuf musikisi dinletisi,semazen gösterileri,şiirler,ve dualar ile dolu dolu yaşandı. 

 Etkinlikler Kutlu Doğum haftası boyunca; “Hz. Peygamberimizin hayatında birlik ve beraberlik örnekleri” konulu liseler arası kompozisyon yarışması, okullarda kutlu doğum programı, şehit aileleri, esnaflar,kamu kurum ve kuruluş ziyaretleri, hastane,huzurevi ziyaretleri,cami çıkışında pilav ikramı,kermesler düzenlenerek kutlandı.

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar

 Konuşmaların ardından hafta boyunca yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Liseler arasında yarışmaya katılan tüm öğrencilere kitap hediye edilirken, birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler ise hediyelerini protokol üyelerinden aldılar.

 Katılan tüm misafirlere günün anısına gül, lokma tatlısı ve seccade hediye edildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr