T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“BİR DESTANDIR ÇANAKKALE”

 500 Öğrenci Çanakkale Destanının Yazıldığı Toprakları Ziyaret Etti

  Elmadağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan listede yer alan 500 öğrenci,10 otobüs ile  Çanakkale Kültür Gezisine katıldı. Yoğun ilgiyle geçen gezi programı özel rehberler eşliğinde Çanakkale savaşlarının geçtiği tarihi Gelibolu yarımadası ile şehitliklere gerçekleştirildi. Ardından kanlı savaşlara sahne olan ve yüzbinlerce şehidin inançla vatan için toprağa düştüğü Conkbayır, Anafartalar, Seddülbahir, Alçıtepe, Kilitbahir gibi önemli savaş noktaları gezildi. Öğrenciler, şehitlerimizin mezarlıklarına dualar etti, bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Vatanımızın topraklarını savunmak ve korumak için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi anmaya geldik

  1915 yılında yaşanan olayları yerinde gören, müzeyi, şehitlik anıtını, ziyaret ederek, şehitleri rahmetle andıklarını burada yatan şehitlerin sayesinde rahatça dolaştıklarını belirterek bol bol dua ettiklerini kaydettiler. Bu güzel yerleri görmemizi sağladığı için Devletimize ve kendilerini dualar eşliğinde yolcu eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e teşekkür ettiklerini beyan ettiler.

Şanlı tarihimizdeki fedakârlıklarının boyutunu gösterebilmek adına vesile olduğumuz için mutluyuz

  Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Gezideki amacımız, , bu vatanın birliği ve bütünlüğü için evlatlarını kaybeden şehitlerimizin geride bize miras olarak bıraktığı yakınlarına şehitlerimizin şanlı tarihimizdeki fedakârlıklarının boyutunu gösterebilmek adına vesile olmaktı.”dedi. Başkan Şahin; ”Aziz şehitlerimiz, vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna yaptıkları görev sonucu şanlı bir tarih yazarak, şahadet mertebesine ulaştılar. Bu büyük millet şehit olmayı her zaman onur ve gurur kaynağı olarak görmüştür. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bağımsızlık, din, vatan, millet, bayrak uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.”dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr