T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ANAVATAN İLE YAVRU VATAN ARASINDA “KARDEŞ KENT PROTOKOLÜ” İMZALANDI

 

  Elmadağ Belediye Meclisinin  almış olduğu Meclis kararı gereği, Elmadağ Belediyesi ile  K.K.T.C. Esentepe Belediyesi arasında karşılıklı eşitlik temelinde,dostluk ilişkilerine dayanarak,sportif,sosyal,kültürel,kamu hizmetleri ve girişimleri arasındaki bağları geliştirmeye,karşılıklı ziyaret ve  işbirliklerine teşvik etmeye yönelik ekonomik,bilimsel,teknik ve kültürel işbirliği oluşturulması amacıyla “KARDEŞ KENT PROTOKOLÜ” imzalandı.

  Elmadağ Belediye Başkanı Gazi şahin; “Bugün imzalamış olduğumuz bu protokol ile iki belediye arasındaki bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, kültürel ve sosyal yaşamı tanımak, ortak çalışma yöntemlerini oluşturmak, saygı güven, işbirliği prensibine dayanarak yasalara ve kararnamelere göre uygun ilişkiler geliştirmek ve belediye çalışanlarının uzmanlık alanları artırmak amacıyla güzel bir protokole imza atmış bulunuyoruz. Her iki belediyemize de hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

  K.K.T.C. Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan; “Ana Vatan ile Yavru Vatan arasında yapılan anlaşma ve Belediye başkanımızın misafirperverliği bizleri çok mutlu etti. Kardeşliğimizin İlçemize halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.”dedi.

  Başkanlar, İlçelerinde yapılan hizmetleri ve yapılması planlanan yeni projelerini masaya yatırdılar. Birlik ve beraberlik içerisinde yenilen yemeğin ardından, hediye ve plaket takdimi yapıldı.

 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr