T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“ŞEHİT MUSTAFA BÜYÜKPOYRAZ HATIRA ORMANI “ İÇİN FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU.

 


  Elmadağ Belediyesi “temiz çevre ve  yeşil, yaşam alanları oluşturma” anlayışı ile İlçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Tatlıca mevkiinde yapılan 5.000 adet ağaçlandırma etkinliğinin hemen ardından, Hasanoğlan POMEM Atış poligonu alanında “Şehit Mustafa Büyükpoyraz Hatıra Ormanı “ programı düzenledi.

  Elmadağ Belediyesi tarafından düzenlenen Programa; Elmadağ Kaymakamı Resul Kır,Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ POMEM Müdürü Bilal Çavuşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç,Jandarma Komutanı Ercan Ersoy,İlçe Emniyet Müdürü Altuğ Tavacı,İlçe Müftüsü Metin Arcaklıoğlu, Muhtarlar, Meclis üyeleri,Belediye Başkan Yardımcıları, Okul müdürleri,Şehit ailesi yakınları,belediye personeli,öğrenciler,polisler ve polis okulu öğrencileri katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, İlçe müftüsü Metin Arcaklıoğlu; Şehitlerimize herkesin minnet borcunun olduğunu dile getirerek şehitlerimiz için okuduğu dualardan sonra ağaç dikim etkinliği başlandı.

  Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Bizler için, milletimiz için son nefesini veren aziz şehitlerimiz anısına diktiğimiz her bir ağacımız ile bizlerde onlara nefes olalım istedik. Şehitlerimizin hatırasını bu ormanda yaşatalım istedik. Bu millet şehitlerini hiçbir zaman unutmaz. Çünkü onlar bizim için, bu vatan için canlarını seve seve feda ediyorlar. Onların bedenleri aramızda olmasa da hatıra ormanında yaşatmak istiyoruz." dedi.

  8.000 Fidan Toprakta Can Buldu

  Başkan Şahin, "Peygamber Efendimiz, 'Ölümünüz çok yakın olsa bile elinizdeki ağacı dikin' diye bize talimat vermiş.” Dedi ve  ağaçlandırma etkinliğinin startını verdi. 8.000 fidan toprak ile buluştuktan sonra Başkan Şahin; “Bu maneviyat ile birlik, beraberlik içerisinde, etkinliğimize canı gönülden katılan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 Elmadağ Belediyesi ve TÜKÇEV işbirliği ile geri dönüşüm bilincini aşılamak üzere hazırlamış oldukları broşür,boyama kitabı,boya kalemi ve ayraç hediye edilirken Elmadağ Belediyesi tarafından öğrencilere meyve suyu ve kek ikram edildi.


 


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr