T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
KAPILAR SAĞLIK VE HUZUR İÇİN ÇALINIYOR

   Elmadağ Belediyesi tarafından İlçe genelinde 2009 yılında 591, 2010 yılında 2.320 ve 2011 yılında 3.580, 2015-2016 yılında Sağlık İşleri Müdürlüğünün takibinde 2.388 hastaya  “Evde bakım ve sağlık hizmeti “ kapsamında; yaşlı ve yatalak hasta muayene ve tedavisi, hastaya serum takılması ve beslenmesi desteği, pansuman, enjeksiyon, diyabetik ayak bakımı, yatak yarası, sonda değişimi ve takibi, şeker ve tansiyon takibi, kolostomi bakımı ve sosyal hizmet danışmanlığı gibi hizmetler verilmiştir.

  Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ; “Kaliteli hizmet adı altında sunduğumuz  Evde Bakım ve sağlık hizmetinden halkımız çok memnun kaldı. Bu bilgiler doğrultusunda 1 doktor ve 2 hemşire ile haftanın 6 günü, günde 23 hastaya tedavi amaçlı bugüne kadar 8.879 hastaya bakım hizmeti verilmiş olup, halkımızdan çok olumlu geri dönüşler almış bulunuyoruz.” dedi.

  Başkan Şahin; “En az çocuklar ve bebekler kadar şefkat, özveri ve sabır gerektiren hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç aile bireylerinin beklentileri düşünülerek, ilgi ve sevgiyi hizmetle bütünleştirerek yapılan hizmetimize 6 ay daha devam etme kararı almış bulunuyoruz. İnsanın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yapılan bu tür çalışmalar beni en çok sevindiren hizmetlerdendir. Nitelikli hizmet sözde değil özde olan hizmettir. Nitelikli hizmet anlayışınızdan dolayı, bu hizmette emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr