T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kültür Bakanlığı’ndan Elmadağ’a Eğitim Kültür Hareketi

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Kültür Bakanlığı müsteşarı İsmet Yılmaz, müsteşar yardımcısı Şenay Başer, Kütüphaneler - Yayınlar Genel Müdürü Aytekin Yılmaz’la Elmadağ’da bir araya geldi.

Elmadağ Hasanoğlan Mahallesinde eğitim ve kültür faaliyetlerinin desteklenmesi ve yeni eğitim kültür projelerinin yapılması karara bağlandı.

Bu karar bağlamında  Elmadağ Belediyesi Tatlıca Mahallesi’nde 404 ada 2 parselde bulunan sosyal ve kültürel tesis alanı üzerine kütüphane, sergi salonu ve sosyal tesislerin Elmadağ Belediyesi ve Kültür Bakanlığınca ortak bir çalışma yürütülerek inşaatına başlanması kararlaştırıldı.

Ayrıca Hasanoğlan Mahallesi’nde bulunan Hasanoğlan Müzesi’ne kütüphane ilave edilmesi ve Atatürk İlköğretim Okulu yerleşkesinde bulunan amfi tiyatronun bakım – onarım ve çevre düzenleme çalışmalarının Kültür Bakanlığı’nın destekleriyle Elmadağ Belediye’sinin yapacağı bildirildi.

Son olarak ise Elmadağ Belediyesi Hasanoğlan ek hizmet binası içerisinde bulunan, vatandaşların kullandığı, dinlenme salonunun takviye kitaplar sağlanarak okuma salonu haline getirilmesine karar verildi.

Gazi Şahin “Kültür Milletlerin Kimliğidir”

Kültür Bakanlığı’ndan gelen konuklarıyla hoş sohbet içerisinde olan Başkan Gazi Şahin, konuklarıyla projelerin hayata geçirileceği bölgeleri gezdi.

Kültür Bakanlığı müsteşarı İsmet Yılmaz ve müsteşar yardımcısı Şenay Başer ve Kütüphaneler – Yayınlar Genel Müdürü Aytekin Yılmaz’la  eğitim ve kültür faaliyetlerinin yapımı için yer seçen Gazi Şahin şöyle konuştu” Kültür milletlerin kimliğidir. Kimliğimizi kaybetmemeliyiz. Özümüzü çocuklarımıza aktarabilmeliyiz. Bu sebepten dolayı eğitim kültür faaliyetlerine yeteri kadar önem vermeliyiz.” Dedi

Gazi Şahin” Elmadağ’a sağladıkları destekten dolayı Kültür Bakanlığı müsteşarı İsmet Yılmaz, Müsteşar yardımcısı Şenay Başer ve Kütüphaneler – Yayınlar Genel Müdürü Aytekin Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr