T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin’e Sürpriz Ziyaret

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i makamında sürpriz bir isim ziyaret etti. KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst Elmadağ’dan Türkiye’yi kucakladı.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’i KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor bakanı Kemal Dürüst, Spor müsteşarı Süleyman Göktaş, Eğitim Müsteşarı Ali Yönel Ziyaret etti.

KKTC heyetinin sürpriz ziyaretini “Dostlar birbirlerini sürpriz bir şekilde ağırlayabilir” ifadesiyle özetleyen Başkan Gazi Şahin, Yavru Vatan’ın kardeş isimlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuklarıyla eğitim – kültür üzerine sohbet eden Başkan Gazi Şahin, bakanlıklar içerisinde en önemli vazifenin ve yükün milli eğitim bakanlıkları üzerinde olduğunu; konuğu olan Bakan Dürüst’ün milli eğitime ilave olarak gençlik ve spor bakanlıklarını da birlikte yürütme kabiliyetini gösterdiğini belirtti.

Bakan Kemal Dürüst üstlendiği görevin öneminin bilincinde olduğunu söyleyerek şöyle konuştu. “Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in Mamak ilçesine neler kattığını işittik. Eğitime verdiği sınırsız desteği öğrendik. Tavsiye üzerine bizde Gazi Şahin’le tanıştık. Ne kadar dost canlısı hoş sohbet insan olduğunu yakından gördük.” Diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bakan Dürüst,  Milli Eğitim, Gençlik ve Spor bakanı olarak 300 adet spor kulübü, 220 adet okul, 31 adet federasyon ve 14 ayrı genel müdürlüğün bünyesinde olduğunu hatırlatarak Türkiye’ye şu mesajı verdi.

Kemal Dürüst” Türkiye Bize Her Şekilde Yeter”

KKTC Milli Eğitim, Gençlik ve Spor bakanı Kemal Dürüst, KKTC’nin dünya ve Avrupa Birliği ilişkilerinin  bir şekilde yürüdüğünü belirterek önemli bir konuya değindi.” Dünyadaki tek dayanağımız olan Anavatanımız Türkiye bize her şekilde yeter. Türkiye bizim her şeyimiz en büyük destekçimiz. Bu desteğin verdiği bilinçle sorumluluklarımızın farkındayız. İlişkilerin korunması noktasında önemli bir görevimiz var. İlişkilerimizi olumsuzluluğa sevk ettirmemeliyiz.” Dedi.

Dostane başlayan ziyaret tarafların birbirlerine hediye sunup hatıra fotoğrafı çekinmeleriyle dostane bir şekilde sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr