T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ

 

       Onlar için önce sevgi,sonra bir kap yemek işte hepsi bu 
       4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Hayvanları Koruma Günü'nün amacı; hayvanlara karşı sevgi ve acıma duyguları uyandırmak, onları korumak ve haklarına saygı duyulmasını sağlamaktır.”dedi.
Başkan Şahin; Hayvanların, insan yaşamında büyük önemi vardır, her canlının, doğadaki dengenin korunmasında bir rolü vardır. Hayvanlar, insanların davranışlarını yumuşatırlar. Onları sevebilmek insani yanımızı korumaktır aslında. Hayvan sevgisi, insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi gibi duyguları geliştirir ifadesinde bulundu.

Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyoruz

Başkan Gazi Şahin, Belediyemiz Veteriner hekimliği tarafından, İlçemiz genelindeki başıboş sokak hayvanı toplanarak, iç ve dış parazit aşıları, sağlık taramaları yapılarak, kısırlaştırma işlemleri yapıldıktan sonra kırmızı ve beyaz küpeleri takılarak, 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu gereği, alındığı doğal ortama bırakılmaktadır.”dedi.

Başkan Şahin; “Ayrıca, Soğuk havaların başlamasıyla birlikte hayvanların yaşamlarının çok zorlaştığını, onların karınlarını bir nebze olsun doyurmak için İlçe de bulunan fırınlardan toplanan ekmekleri ,buğday pazarı esnaflarından alınan yemleri ve Belediyemiz tarafından temin edilen gıdaları doğaya bıraktıklarını ve hayvanların aç kalmasını engellediklerini belirtti. Zor durumda kalmış hayvanlara mutlaka yardım etmeliyiz.”dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr