T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
TEORİK BİLGİLER PRATİKLE ZENGİNLEŞECEK

 

Teorik bilgiler pratikle zenginleşecek.

Elmadağ Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü arasında yapılan anlaşma ile 24 öğrenci 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde belediyenin çeşitli birimlerinde sektör uygulamaları dersi eğitimini yapmaya başladılar.

Sınıf arkadaşlığından iş arkadaşlığına geçişe Belediye desteği

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi şahin; “ Öğrenciler belli bir konu üzerinde yazılmış kaynakları okur, çalışırlar ama edindikleri bu bilgiyi nasıl uygulayacaklarını bilemezler. Her ne kadar bazı bölümler öğrencilerine pratik yapma imkânı verse de, sınıf geçmek için edinilen bilgiler uygulanmadıklarından dolayı bir süre sonra unutulmaya mahkûmdurlar. Üniversitede okurken yapılan uygulamalı mesleki eğitimler ise öğrencilere bilgiler hala tazeyken pratik yapma ve bu bilgileri uygulamaya geçirme imkânını sunar.

Mesleğe ilk adım atılan önemli bir süreç.

Başkan Şahin;”Öğrencilerimiz Belediyemizin çeşitli birimlerinde okuduğu bölümüyle ilgili gerekli bilgileri ve pratik eğitimlerini alacaklar, sınıf arkadaşlığından iş arkadaşlığına geçişi de yaşayacaklar. 2016-2017 Eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını ve öğrencilerimizin başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Elmadağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Davut Gündoğan tarafından; Belediye kılık kıyafet kuralları, iş disiplini, kurum içi çalışma kuralları hakkında bilgiler aktarıldıktan sonra öğrenciler eğitimleri için ilgili birimlerde görevlendirildiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr