T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ

 

SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ

Ülkenin dört bir yanında, büyük bir üzüntüyle, ölümünün 78. Yıl dönümünde anılan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için Elmadağ’da da tören düzenlendi.

Çelenklerin Atatürk anıtına konulmasından sonra Saat 09.05’de sirenler eşliğinde Atamız için iki dakikalık saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşundan sonra Elmadağ Belediyesi Kent Bandosu eşliğinde İstiklal marşı okunurken bayrak yarıya çekildi.

“10 Kasım Atatürk'ü Anma” Programı Düzenlendi.

Hükumet konağındaki törenden sonra Elmadağ Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kültür ve Sanat Merkezi konferans salonunda “10 Kasım Atatürk'ü Anma” programına geçildi.

Program Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşma,şiirlerin okunması,Şehit Sertaç Uzun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Anıtkabir Hatırası” isimli kısa film,zeybek oyunu,”Dokuzu beş geçe” adlı tiyatro gösterisi ve ödül töreni ile sona erdi.

Başkan Şahin; “ Cumhuriyetimize, hizmetlerimizle, düşüncelerimizle ve en önemlisi yüreğimizle sahip çıkıyoruz”

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “ Zor şartlar altında kurulan bu büyük Cumhuriyetin kurucusu olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bizlere bırakılan en büyük hazinenin yılmaz bekçileri olarak bu büyük Cumhuriyete hizmetlerimizle, düşüncelerimizle ve en önemlisi yüreğimizle sahip çıkıyoruz” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr