T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Iraklı Bakandan Barış Mesajı

 

Bir dizi ziyaret için Ankara’ya gelen Irak Spor Bakanı Casim Muhammed ve Irak Milletvekili Fevzi Ekrem Terzi Elmadağ İlçe Spor Müdürlüğü’nde spor faaliyetlerini takip etti.

Elmadağ ilçe Spor Müdürlüğü’nün konuğu olan Iraklı heyeti Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Spor Müdürü Mustafa Elduran misafir etti. Türk misafirperverliğini konuklarına ispat eden Gazi Şahin ve Mustafa Elduran konuklarıyla bir süre sohbet etti.

Kendilerine gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade eden Iraklı Heyet Türkmen oldukları için misafirperverlik kavramını iyi bildiklerini ifade ettiler.

Irak Spor Bakanı Casim Muhammed Türkiye’yi çok sevdiklerini ifade ederek şunları aktardı.”Türkiye bizim kardeşimizdir. Biz buradaki sportif faaliyetleri takip ediyoruz. Buradaki faaliyetlerin benzerlerini ülkemizde de görmek en büyük hayalimizdir. Savaşın sportif faaliyetlere olan acı etkisini spor bakanı olarak en çok ben hissediyorum” dedi.

Spor Bakanı Casim Muhammed, tüm olumsuzluklara rağmen sportif faaliyetlerin bütünleştirici unsuruna dikkat çekti.” Irak’ta bir kargaşa ortamı var. Bir olumsuzluk havası var. Tüm bu olumsuzluklara rağmen sportif faaliyetler kargaşa ortamındaki insanlara bir araya getirebiliyor. Bizim spor takımlarımızda Türkmen olsun Kürt olsun Arap olsun farklı milletlerden oluşuyor ve bir sorun yaşanmıyor” ifadesinde bulundu.

Irak milletvekili ve aynı zamanda spor komisyonu üyesi Fevzi Türkmen Terzi ise Irak’ta barışçıl bir havanın oluşmasını temenni ederek şu sözleri söyledi.” Irak’ın toprak bütünlüğünden yanayız. Sorunların çözümü için biz her türlü görüşe açığız. Kuzeydeki sorunların çözümü için yapılması gerekenleri yapmaya hazırız. Kerkük sorunu için çözüm üretilmelidir.”  Dedi.

Gazi Şahin” Barışın Sağlanması ve Huzur Ortamı En büyük Temennimiz.”

Irak’tan gelen misafirleriyle sohbet eden Başkan Gazi Şahin, Irak’ta var olan karışıklığın en kısa sürede düzelmesini temenni ettiğini söyledi. Şahin,” Spor keyif veren bir yaşam unsurudur. Sosyal hayatın vazgeçilmezlerinden biridir. En büyük temennim Irak’ta ki kargaşa durumunun son bulup, Irak’taki insanlarında sporun keyfini yaşamaları yönündedir” diyerek sözlerine son verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr