T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
SOKAK HAYVANLARINA BESLENME İSTASYONU

 

ELMADAĞ Belediyesinden Sokak Hayvanlarına Beslenme İstasyonu

Elmadağ Belediyesi ekipleri yoğun bir şekilde süren yol açma ve tuzlama gibi kış çalışmalarına aralıksız devam ederken, kış şartlarının ağırlaşması ve arazi örtüsünün kapanmasıyla yabani hayvanların yaşamlarının çok zorlaştığını, hayvanların aç kalmaması, şehre inmemesi, yerleşim alanlarından uzak tutulabilmesi için her yıl olduğu gibi bu yılda ekmekleri ve yemleri doğaya bıraktıklarını “belirttiler.
Başkan Gazi Şahin, "Onlarda can taşıyor. Her yer kar, kış. Hayvanlar su dahi bulamıyorlar. Bizler ekiplerimizle belirli aralıklarla yaban hayvanlarının kolaylıkla ulaşabilecekleri mekânlara ekmek ve yem bırakarak, sokak hayvanları besleme istasyonları oluşturmak için gerekli çalışmaları yaparak, hayvanların hayatta kalmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz." dedi. İlerleyen zamanlarda projeden sağlıklı sonuçlar alınmasıyla birlikte bu istasyonlarını sayısını arttıracağız” dedi.

Bu tür çalışmalara önem veren Başkan Şahin; “Bıraktığımız yemlerin hayvanlar tarafından yenilip yenilmediğini takip ediyoruz. "dedi. Kış mevsiminde çalışmaların devam edeceğini bildirdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr