T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Üniversite İçin Geri Sayım Hızlandı

 

Elmadağ’da yapımı kararlaştırılan Özel Turgut Özal Üniversitesi için geri sayım hızlandı.

Elmadağ’da üniversite kurma girişimi hız kazandı. Bir süre önce Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik’in katılımıyla Turgut Özal Üniversitesi için yer seçimi yapılmıştı. Bu görüşmelerde taraflar arasında hiçbir sorun çıkmaması ve arazi yapısının uygun olması sebebiyle Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek tüm Elmadağlı vatandaşlara “Üniversitemiz hayırlı olsun” diyerek, Elmadağ’ın da bir üniversiteye sahip olacağı müjdesini vermişti.

Devletin yetkili makamlarından olumlu tepkinin oluşmasıyla birlikte Elmadağ’a üniversite kurulması gerçeğe dönüştü. Oluşan olumlu tablo neticesinde Turgut Özal Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Ramazan Yiğitoğlu, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği üyesi Ahmet Aslan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’le kurulması planlanan üniversite hakkında bir süre sohbet ettiler.

Daha sonra taraflar üniversitenin kurulacağı araziye yönelik bir inceleme hareketinde bulundular.

Arazi inceleme sırasında plan ve  projelerle Turgut Özal Üniversitesi heyetini bilgilendiren Başkan Gazi Şahin, arazinin üniversite için çok uygun bir yapısının bulunduğunu söyledi.
Şahin,”Kurulacak üniversite için bu alan çok uygundur. Alt yapı ile ilgili bir sorunu olmayan bölgedir. Üniversiteyle birlikte bu bölge sorunsuz bir eğitim yuvası haline dönüştürülecektir.
Üniversitenin kurulmasıyla birlikte üniversite çevresine modern bir düzenleme yapmak bizim borcumuzdur.” İfadelerine yer verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr