T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“EL ELE GELECEĞE PROJESİ” NE ELMADAĞ’DAN TAM DESTEK

 “EL ELE GELECEĞE PROJESİ” NE ELMADAĞ’DAN TAM DESTEK
Ankara Kalkınma Ajansı, Elmadağ Kaymakamlığı, Elmadağ Dr.Hulusi Alataş Devlet Hastanesi,Kamu Hastaneleri 2.Bölge Genel Sekreterliği ve gönüllü ortak katılan Elmadağ Belediye Başkanlığı güzel ve anlamlı bir projeye imza attı.
Ankara Kalkınma Ajansı Proje Yetkilileri,Kamu Hastaneleri 2.Bölge Müdürlüğü Genel Sekreteri Furkan Pekmez, İlçe Kaymakamı Turgay Ünsal, Belediye Başkanı Gazi Şahin, Dr.Hulusi Alataş Elmadağ Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Yusuf Aslantürk, İlçe Daire amirleri ve okul müdürlerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
12 ay sürecek olan proje ile ilgili düzenlenen toplantıda; Çocuk ihmal ve İstismarı nedir,istismarda ihmal nedir,bu davranışlara maruz kalan çocuklarda ne gibi davranış değişiklikleri olabilir,Anne ve Babaların dikkat etmesi gereken konular,çocuğa cinsel istismardan korunmak için ebeveynler tarafından verilebilecek iletiler ve doğru bilinen yanlışlar , yapılması doğru ve yanlış olan davranışlar gibi bir çok konunun ele alındığı, Dr. Hulusi Alataş Devlet Hastanesi, Enfeksiyon kontrol hemşiresi, AR-GE sorumlusu Çiğdem Üzümcü Keser’in hazırladığı sunum ilgi ile izlendi.
Konu ile ilgili Protokol tarafından konuşmalar gerçekleştirildi. İlçe protokolü projeye her açıdan maddi,manevi,gönüllü yani her alanda tam destek olduklarını ifade ettiler.
Program; Elmadağ Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kültür Merkezi’nde öğle yemeği yenilmesinden sonra sona erdi.

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr