T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
MKEK Genel Müdürü Elmadağ’da

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e MKEK (Makine Kimya Endüstrisi) Genel Müdürü Ünal Önsipahioğlu bir ziyarette bulundu. Önsipahioğlu, ziyaretinde MKEK tesislerinin Elmadağ için tehlike arz etmediğini söyledi.

Başkan Gazi Şahin’i ziyaret eden Ünal Önsipahioğlu, Gazi Şahin’in Elmadağ Belediye Başkanı olmasıyla birlikte Elmadağ’daki değişimin her yönden hız kazandığını söyledi. Önsipahioğlu başlayan bu değişimin her kesimden hissedildiğini vurgulayarak MKEK’in Elmadağ’daki faaliyetlerine hız vereceğini ifade etti.

Ünal Önsipahioğlu, “MKEK olarak Elmadağ’da eskiden var olan ELROKSAN ve BARUTSAN barut fabrikalarını birleştirerek büyük bir fabrika haline getirdik. Elmadağ’da faaliyetlerimizi sürdüreceğiz, burada faaliyetlerimizi genişleteceğiz. Bu tabi ki Elmadağ için iş alanı demek, istihdam demek, savunma sanayi içinde güç demek. Tam karşımızda ROKETSAN var, o bizim kardeş firmamız, her konuda iş birliği yapıyoruz” dedi.

MKEK tesislerinin NATO standartları çerçevesinde olduğunu aktaran MKEK Genel Müdürü Önsipahioğlu, sözlerine şöyle devam etti.” Şimdi fabrika olarak bunlar Cumhuriyetin başında kurulmuş olan tesisler. Bunların kurulmasında standartlar vardır. Bu standartlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve doğrudan doğruya İç İşleri Bakanlığı’nın ürün çeşidine bağlı olarak denetimi altında. Yani bir yerde patlayıcı üretiyorsanız, onun etrafında güvenlik sahaları vardır. Buradaki güvenlik sahaları her türlü standarda uygun olarak NATO standartlarına uygun yapılmıştır. Bu alanların muhafaza edilmeye devam edilmesi halinde Elmadağ’a yönelik herhangi bir tehdit yoktur.”

İleriye yönelik projelerden de bahseden MKEK Genel Müdürü Ünal Önsipahioğlu,” MKEK bir değişim içerisinde. Şu anda yeni piyade tüfeği projesine başlanmış durumda. Bu Türk tarihinde ilk defa yeni bir piyade tüfeği olacak. Aynı zamanda bir süre sonra yeni bir makineli tüfeğe başlanılmış olacak. Şu anda yeni bir 105 mm.’lik OBÜS projesi kararı Savunma Sanayi icra kurulu komitesinden çıktı. Bunu da yakın bir zamanda imzalayacağız. Şu anda Makine Kimya milli tank projesi başlattı ve projenin en önemli partnerinden birisi oldu. Bunu diğer projeler de takip edecek” ifadesinde bulundu.

Ziyaret sonrasında Önsipahioğlu, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e hitaben “Elmadağ’a kalkınma hareketi kazandırdığınız için, birçok kurum ve kuruluşun destekçisi olduğunuz için size bu plaketi takdim ediyorum” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr