T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Çevre Temzliği

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, çevre ve insan sağlığı için vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.

Elmadağ Belediyesi’nde yeni kurulan Temizlik İşleri Müdürlüğü faaliyetlerine hızlı başladı.
Müdürlükten yapılan açıklamaya göre ilk etapta 125 adet çöp varili alındı. Bu variller boyandıktan sonra halkın hizmetine sunulacağı söylendi. Çöplerin çöp kamyonlarına atılması sırasında yerlere dökülen çöplerin süpürülmesi hususunda çöp toplayan işçilere hatırlatmada bulunulduğu aktarıldı.

Kentin temiz olması için yapılan çalışmalara özen gösterildiği bildirildi. Çevre temizliği açısından ileriye yönelik programların oluşturulduğu aktarıldı.

Gazi Şahin “Çevre Temizliği İçin Hizmet Almayı Planlıyoruz”

Çevre sağlığı için ileriye yönelik projesi olduğunu aktaran Başkan Gazi Şahin, yakın bir zaman içerisinde, özellikle çöplerin alınmasıyla ilgili hizmet alınacağını söyledi.

Çevre sağlığına yeterli önemin gösterildiğini söyleyen Gazi Şahin, Pazar yerlerindeki çöp yığını ve çevre temizliği sorununun halledildiğini ifade etti.

Çevre sağlığının sadece belediye çalışanlarıyla sağlanamayacağını ifade eden Gazi Şahin, vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istedi.

Gazi Şahin, “Çöp varillerine atılan çöplerin herhangi bir tahribata uğramadan ve çevreye dağılmadan belediye personelimiz tarafından alınacaktır. Çöplerin çöp poşetlerine konulması çöplerdeki dağılmayı önler. Çöplerin düzenli bir şekilde atılması konusunda vatandaşlarımızın destek olacaklarını düşünüyorum” Dedi.


Gazi Şahin, geniş arazi yapısı ve dağınık yerleşme şekliyle Elmadağ’da çöp toplama işleminin 07.30’da başlayıp gece saat 24.30’da sona erdiğini ifade etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr