T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi

 

Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Düzenlendi

Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Omaç; Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma,çevreye duyarlık, sosyal yardımlaşma ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek amacıyla, 5393 sayılı belediye kanunu ve 26313 sayılı kent konseyi yönetmeliğine göre, 2015 yılında oluşturduğumuz Elmadağ Kent Konseyi 2 yılını tamamlamış bulunmaktadır.Bugün tekrar kent konseyi başkanı ve yürütme kurulu üyelerini seçeceğiz.Kuruluşundan bugüne kadar bizlere her anlamda desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sn.GAZİ ŞAHİN’e siz genel kurul üyelerimize ,2 yıllık süre içerisinde beraber görev yaptığımız yürütme kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

SEÇİMLER TAMAMLANDI

2 yılını tamamlayan Elmadağ Kent Konseyi için seçim süreci başladı. Konsey Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri,Divan Başkanı, katip üyelerinin seçimi yapıldı. Eski Başkan Hüseyin Omaç tüm oyları alarak oy birliği ile tekrar Kent Konseyi Başkanı seçildi. Yürütme Kuruluna 7 asil 7 yedek üye seçimi yapıldı.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; İlçemizin çok değerli Daire Amirleri, Siyasi Parti Başkanları ve temsilcileri,Sendika Yöneticileri ve çok kıymetli muhtarlarımız,Sivil Toplum kurum ve kuruluşlarının başkan ve Temsilcileri,Vakıf ve Derneklerin çok değerli başkan ve üyeleri.Genel kurul toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.”dedi.

Başkan Şahin; “Kentsel, Kültürel, Sosyal alanlardaki, Kurul kararlarımız meclisimizin gündemine geldi, gerekli çalışmalar yapıldı. Bundan sonra da aynı hassasiyetle gerekli çalışmalar yapılacaktır.Bu toplantımızın bizlere ve ilçemize, kent konseyinin kuruluş amacındaki güzellikleri getirmesi dileğiyle, hepinize saygılarımı sunuyorum,yeni yönetime başarılar diliyorum.“dedi. Başkan Şahin; İlçe genelinde yapılacak olan çalışmalar ve yatırmalar hakkında bilgiler verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr