T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
ANLATILMASI ZOR MÜCADELE “ÇANAKKALE"

 

ANLATILMASI ZOR MÜCADELE “ÇANAKKALE”

Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümünü kutlamak ve aziz şehitlerimizi bir kez daha anmak amacıyla Elmadağ Belediyesi tarafından,15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kültür ve Sanat Merkezinde program düzenlendi.

İkbal Gürpınar’ın sunumuyla yapılan programda; Çanakkale Zaferi üzerine tarihimiz tekrar anıldı, şiirler, Çanakkale türküleri,söyleşi,şehitlerimiz için hazırlanan slayt gösteri sunumu,Elmadağ Belediyesi Kent Tiyatrosu ekibi tarafından tiyatro gösterisi ile günün anlam ve önemine uygun dolu dolu bir akşam yaşandı.

Sayın İkbal Gürpınar’ın okuduğu şiirler gözlerde yaşla birlikte bayrakların hep birlikte göklerde dalgalanmasını sağlarken, tiyatro gösterisi çok beğenilerek herkes tarafından ayakta alkışlandı.

Başkan Şahin; “Çanakkale Anlatılması Zor Bir Mücadeledir”

Şehit Aileleri ile bir süre sohbet eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Çanakkale’de binlerce vatan evladımız çok zor şartlarda mücadele edip savaşmışlar, destanlaşmışlar ve şehit düşmüşlerdir. Bize sabır ve mücadele ile nelerin başarılabileceğini ifade etmişlerdir. Çanakkale anlatılması zor bir mücadeledir.”dedi. Başkan Şahin, şehit yakınlarına “Bu gururlu ve kutsal görev onlara nasip oldu. Mekânları cennet olsun, sizlere de tekrardan baş sağlığı diliyor, Bizlere bu zaferin gururunu yaşatan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.
İlçe Kaymakamı Turgay Ünsal ve Belediye Başkanı Gazi Şahin tarafından Belediye kurs eğitmenlerine çiçek takdimi yapıldı. 
 Program sonunda, İkbal Gürpınar’ın misafirlerine imzalamış olduğu kitap hediye takdimi ile sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr