T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
’’TARİHÇİLERİN KUTBU’’ HALİL İNALCIK

 

’’TARİHÇİLERİN KUTBU’’ HALİL İNALCIK

Elmadağ Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kültür ve Sanat Merkezinde Öğrencilerin gözünden ’’TARİHÇİLERİN KUTBU’’ HALİL İNALCIK programı düzenlendi.

Saygı Duruşu-İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Prof.Dr.Özer Ergeç ve Prof.Dr.Bülent Arı tarafından Prof. Dr. Halil İNALCIK ve hayatı, eğitim alanında yaptığı çalışmalar,eserleri gibi bilgilerin yer aldığı slayt sunumu ve söyleşi beğeni ile izlendi.

Açılış konuşmasını yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin; “Dünyanın tanıdığı Tarih Profesörü, esreleriyle Osmanlı-Türk Tarihine Hem Siyasi ve Ekonomik konularda hem de Kültür ve Medeniyet Tarihi alanında orijinal katkılarda bulunmuş bir bilim adamıdır. Bugün dünya üniversitelerinde Halil İnalcık okunuyor ve okutuluyor. Onu dar anlamda bir “tarihçi” olarak düşünmek elbette yetersiz kalır. Halil İnalcık, bu sahanın en seçkin uygulayıcılarından biri. Kitapları, sayısız makale ve ansiklopedi maddeleri, sosyal bilimciler için göz kamaştırıcı bir hazine mahiyetindedir. Mekanı Cennet Olsun.”dedi.

Program misafirler tarafından Prof. Dr. Halil İNALCIK anı defterine yazı yazılması ile sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr