T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Görüntü Kirliliğine Müdahale

 

Elmadağ Belediyesi ekipleri ilçe merkezinde bulunan elektrik trafolarını boyayarak şehrin görüntü kirliliğine son veriyor.

İlçe merkezinde bulunan ve dış cephe görüntüsü, sprey boya ile yazılan yazılar ve boya eksiği yüzünden, hiç hoş görünmeyen elektrik trafolarına Elmadağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü müdahalede bulunuyor.

Belediye Ekiplerinin yoğun çalışması neticesinde trafoların dış yüzeyleri temiz bir hal almaya başladı. Boyama işlemlerinin devam edeceği şehrin modern bir hal alması için çalışmalara ara verilmeyeceği bildirildi.

Gazi Şahin, ”Çocuklarımızın Zihinlerini Berrak Tutmalıyız”

Belediye ekiplerinin çalışmalarının hız kesmeden süreceğini aktaran Başkan Gazi Şahin, trafoların boyama işlemlerindeki amaçlarının hem görüntü kirliliğini önlemek hem de duvarlardaki yazılardan çocukların olumsuz etkilenmemesinin sağlanması olduğunu belirtti.

Başkan Şahin” Biz bu çalışmayla şehrimizi görüntü açısından temizlemekle kalmıyoruz. Çocuklarımızın zihinlerini de berrak tutmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın zihinleri her türlü müdahaleye açık. Biz istiyoruz ki çocuklarımızı iyi şeylere özendirelim onlara iyi şeyler öğretelim. Bununla ilgili birçok kampanya düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz” dedi.

Şahin, modern bir şehir oluşturmaya çalıştıklarını belirterek şunları kaydetti. ”Elmadağ’ın modern bir yapıya kavuşturulması için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Elmadağ’da değişimi başlattık. Bu değişim her alanda kendini hissettirmeye başladı. Şimdi ise amacımız gelişime hız kazandırmaktır.”diye konuştu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr