T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yardımsever Başkan

 

Başkan Gazi Şahin, halkı sadece belediye binasında değil her yerde dinliyor ve sorunlarına çare olmaya çalışıyor.

İlçe sınırları içerisinde belediye ekiplerinin işleyişini takip eden ve halkla sıcak temas içerisinde bulunup, halkın sorunlarını çözme aşamasında bir çok faaliyette bulunan Başkan Gazi Şahin, hafta sonu denetimi esnasında Elmadağ Çamlık piknik alanında tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan küçük Özlem’e rastladı.

Küçük yaşına rağmen narin vücudunda birçok ağır hastalığı taşıyan Küçük Özlem’in (7) Mikrosefali, epilepsi, yüzde 80 oranında işitme kaybı ve beyin fonksiyonlarını kontrol edememe hastalığını minik bedeninde taşıdığını öğrenen Başkan Şahin Küçük Özlem’e hemen yardım elini uzattı.

Ailesinden Küçük Özlem hakkında bilgi alan Başkan Gazi Şahin, minik kızın tekerlekli sandalyesinin 4 defa kırıldığını ve her defasında tamir edildiğini; tekerlekli sandalyenin işlevini kaybettiğini ve ailenin maddi imkânsızlıklar içerisinde olduğunu öğrendi.

Gazi Şahin, 1 hafta gibi kısa sürede Küçük Özlem’e tekerlikli sandalye temin etti.

Küçük Özlem’in tekerlekli sandalyesini belediye binasında Küçük Özlem’le teslim alan üç çocuk annesi  Nihal Altınbaş, Gazi Şahin’in halk yanlısı bir insan olduğunu söyleyerek söyle konuştu.” Başkanımız Gazi Şahin, bize sahip çıktı. Derdimizi dinledi, durumumuzu anladı çare bulmak için çalışma başlatacağını söyledi. Başkanımız kısa bir sürede kızımızın ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi bize hediye etti. Başkanımızı yardımseverliğinden dolayı teşekkür ediyorum .” dedi.

Kızının rahatsızlığının 7 aylık hamileyken gribal enfeksiyondan kaynaklanmış olabileceği bilgisinin doktorlar tarafından kendisine iletildiğini ifade eden anne Nihal Altınbaş hamile durumda bulunan anneleri dikkatli olmaları hususunda uyardı.

Kızının rahatsızlığının çaresinin olmadığını ama sara nöbetleri için Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gördüğünü söyledi.

Anne Altınbaş, kızının çaresiz çırpınışlarının kendi sağlığını da bozduğunu devamlı hareket halinde bulunan kızını kontrol etme aşamasında zorlandığını, kendisinde de bel ve boyun ağrılarının başladığını belirtti.

Son olarak anne Altınbaş en büyük zenginliğin sağlık olduğuna vurguda bulunarak, Gazi Şahin’den desteklerinin devamını istedi.

Annenin yardım talebine olumlu yaklaşan Başkan Gazi Şahin, ihtiyaçları doğrultusunda yardım edileceğini söyledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr