T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Dostluk Kazandı

 

Yaz mevsiminde Elmadağ ilçe merkezinde bulunan camilerin açtığı Kuran Kursları futbolla sona erdi.

Elmadağ Belediyesi ile Elmadağ Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Yaz Kuran Kursları  futbol turnuvası” heyecanı oynanan final maçıyla sona erdi.

Turnuvanın yarı final ve final müsabakasını Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Meclis Üyesi Oğuz Ülker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İlçe Müftüsü Yusuf İzzettin Kara ve İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Çalık izledi. Saha kenarından futbolculara destek olmayı ihmal etmeyen ilçe protokolü destekleriyle genç futbolcuların heyecanına ortak oldular.

Temmuz ayının ilk haftasında başlayan ve toplamda 11 Cami Kuran Kursu’nun katıldığı, iki ayrı grupta oynanan futbol turnuvasının bu şekilde renkli ve sevinçli bir şekilde bitmesine değinen Elmadağ Müftüsü Yusuf izzettin Kara, Elmadağ’daki tüm olumlu gelişmelere büyük destek veren Gazi Şahin’e teşekkür ediyorum diyerek şunları söyledi. “Yaz Kuran Kursları arasında, merkezde okuyan cami öğrencilerinden, Elmadağ Belediyesi’nin de desteği ile futbol turnuvası düzenlendi. Yaz kurslarına öğrencileri teşvik etmek ve öğrencilerin sosyal aktivitelerini artırmak, kursları cazip hale getirmek için tertip edildi.” Dedi.

Kupalar Gazi Şahin’den

Büyük çekişmeye sahne olan futbol turnuvasının final maçında karşı karşıya gelen Gümüşpala  Kuran Kursu futbol takımı ve Tepebaşı Kuran Kursu futbol takımı karşılaşmanın normal süresini 4-4 lük bir skorla tamamladılar.


Atılan penaltılar sonucunda Gümüşkale Kuran Kursu futbolcuları rakibine üstünlük sağlayarak birincilik kupasını ilçe müftüsü Yusuf İzzettin Kara’nın elinden aldılar.

İkinci olan Tepebaşılı futbolculara kupalarını İl Genel Meclisi Üyesi Bayram Çalık verirken turnuvayı üçüncü olarak tamamlayan Gümüşpalalı futbolculara ise kupalarını ilçe milli eğitim müdürü Saim Kuş takdim etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr