T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Geçişler Daha Güvenli

 

Hasanoğlan Mahallesi’nde bulunan hemzemin geçide Elmadağ Belediyesi ekipleri iki büyük ışık sensörlü levha yerleştirerek geçiş güvenliğine destekte bulundu.

Belediye yetkilileri olması ihtimal olumsuzlukları engellemek maksadıyla Samsun Yolu’na çıkan Hasanoğlan Çevre Yolu’nun tren rayı ile bitiştiği noktaya iki adet büyük uyarı levhası yerleştirildi.

Taş, kum ve kireç ocaklarının bulunduğu; ağır vasıta ve kamyonların yoğun olduğu bölgenin güvenliğini sağlamak maksadıyla yapılan çalışmanın yerinde ve önemli bir çalışma olduğu bildirildi.

Gazi Şahin, “Zamanında yapılan küçük müdahaleler büyük olayları engelleyebilir.”

Belediyelerin görevlerinden birinin de olması ihtimal kazalara karşı yetkileri dahilinde ilgili kurumlarla görüş alışverişi içerisinde bulunarak önlem almak olduğunu belirten Başkan Şahin, zamanında yapılan basit müdahalelerin büyük olumsuzlukları engelleyeceğini belirtti.

Başkan Şahin” Türkiye’de en çok yaşam kaybına sebebiyet veren olaylardan biride trafik kazalarıdır. Trafik kazalarının önlenmesi hususunda her birey üzerine düşeni yaptığı takdirde kazaların azalacağı kanaatindeyim. Burada en büyük görev tabiî ki araç kullanan vatandaşlarımıza düşmektedir.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr