T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gönül Köprüsü Ziyareti

 

Başkan Gazi Şahin’e ziyarette bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Yurt Dışı Eğitim ve Öğretim Genel Müdürü Hasan Kaplan, “Eğitim gönüllüleri bir olunca, gönül köprüleri yıkılmaz” dedi.

Elmadağ Belediye başkanı Gazi Şahin’i makamında ziyaret eden Milli Eğitim Bakanlığı Yurt Dışı Eğitim Ve Öğretim Genel Müdürü Hasan Kaplan, “Büyük Öğrenci Projesi’nin” gönül adamına ziyarette bulunmaktan dolayı çok mutluyum dedi.

Başkan Gazi Şahin’in önceki belediye başkanlığı döneminde Büyük Öğrenci Projesi’ne destek olduğunu söyleyen Hasan Kaplan proje hakkında konuştu.

Kaplan”1992 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla, bağımsızlığını kazanan Türk Cumhuriyetlerine ve akraba topluluklarına yönelik bir proje başlatıldı. Büyük Öğrenci Projesi adlı bu proje ilk faaliyetine 1992 -1993 yılında başladı. O günden bu güne toplamda 10.000’e(onbin) yakın öğrenci mezun ettik. Şu an itibariyle ülkemizin çeşitli üniversitelerinde 6000(altıbin) civarı öğrenci bulunmaktadır.” Dedi.

Yurt Dışı Eğitim ve Öğretim Genel Müdürü Hasan Kaplan projenin amacı hakkında bilgilendirmede bulundu.” Bu kardeş ülke ve akraba topluluklarımıza yetişmiş eleman sağlamak maksadıyla yapılan bu projenin bir diğer amacı da ortak kültür ve miras değerlerinin ekseninde buluşulması, Türkçenin yaygınlaştırılması ve Türkiye’ye dost bir nesil yetiştirmek ve gönül köprüsü oluşturmaktır.”dedi.

Hasan Kaplan “Gazi Şahin, Eğitim Gönüllüsüdür.”

Büyük Öğrenci Projesi’ni yürütmenin gönül işi olduğunu aktaran Hasan Kaplan, “ Gazi Şahin’in eğitim için gönüllü olduğunu ve eğitime desteklerini biliyoruz. Eğitim gönüllüleri bir olunca gönül köprülerinin yıkılmayacağını da biliyoruz.” Dedi

Genel Müdür Hasan Kaplan’ı misafir etmekten onur duyduğunu belirten Gazi Şahin, eğitimin sabır işi olduğunu,  zor bir iş olduğunu, eğitimin işi bilen insanların elinde yükselen değer olduğunu söyledi. Başkan Şahin, Eğitim’in her türlüsüne destek olmaktan mutluluk duyacağını belirterek projenin destekçisi olmaya devam edeceğini söyledi


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr