T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
“Kitaplar Çöp Olmuyor”

 

Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa başlattığı “Kitaplar Çöp Olmasın” kampanyası hedefine ulaştı.

Okulların yaz tatiline girmesiyle  farklı bir projeye imza atan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin projenin istenilen seviyeye gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm Elmadağlı öğrencilere ve vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

Temmuz ayı başında başlatılan “Kitaplar Çöp Olmasın” kampanyası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve okulların da destek olmasıyla birlikte başarılı projeler arasında yer aldı.

Kampanya başlangıç tarihinden bu yana bir çok kitap atılmaktan ve yakılmaktan kurtularak yeni beyinler yetiştirmek amacıyla okullardaki yerlerini aldı ve başarılı bir kampanya olduğunu ispatladı.

Kampanyanın başarıya ulaşmasıyla ilgili görüş bildiren Başkan Gazi Şahin,”Kitap sevgisini arttırdığımızı düşünüyorum. Yaz mevsiminde kullanılmayan kitapları toplayarak ve öğrencilerimize kitaplar hediye ederek okumaya ve geleceğimize yatırım yaptık.” ifadelerine yer verdi.

Gazi Şahin, kitapların hak ettiği yerlerde okullarda ve öğrencilerin elinde olduğunu söyleyerek kitaplar artık çöp olmuyor ve bundan sonrada olmayacak dedi.

Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ise Elmadağ’da çöp tenekelerinde kitapların olmadığını söyleyerek kullanılmayan kitapların tamamına yakınının Elmadağ Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çabalarıyla toplanıp ayırt edilme işlemine tabi tutulduğunu söyledi.

Saim Kuş, toplanan kitaplardan yıpranma payı fazla olanların geri dönüşüme kazandırıldığını da ifade ederek, vatandaşları duyarlılıklarından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Sınavlara Hazırlık Kitapları Toplanacak

Gazi Şahin ve Saim Kuş, sınav heyecanını geride bırakıp istedikleri liseleri ve üniversiteleri kazanıp tekrar sınavlara katılma düşüncesinde olmayan öğrencilere ortak çağrıda bulunarak sınavlara hazırlık kitaplarına ihtiyaç sahiplerine vermek için talip olduklarını söylediler.

Kampanyanın her zaman için devam ettiği bilgisi verilirken vatandaşların ve öğrencilerin desteklerini devam ettirmeleri istendi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr