T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şahin'den Çat Kapı

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ramazan’da halka konuk oluyor.

Ramazan’ın gelmesiyle birlikte yardımlaşma ve paylaşma duygusunun arttığı bu günlerde kısa ziyaretler ve küçük sohbetler büyük mutluluklar doğuruyor.

Bu büyük mutluluklara vesile olan isimlerden birisi ise Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin oldu. İftar saatinde habersiz bir şekilde evlerinde vakit geçiren hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kapılarını çalan Başkan Şahin, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin mutluluk kaynağı oluyor.

Konuk olduğu evde sevinç kaynağı olan Gazi Şahin’i karşılarında gören ev sahipleri, şaşkınlığı ve mutluluğu bir arada yaşıyorlar. Üzerlerindeki şaşkınlığı kısa sürede atlatan ev sahipleri Ramazan Ayı’nın getirmiş olduğu maneviyat değerinin yansımasıyla hoş sohbetle birçok görüşlerini ve duygularını Gazi Şahin’le paylaşıyorlar.

Başkan Gazi Şahin’le istedikleri her konuda rahatça sohbet eden vatandaşlar, sorunlarını ve isteklerini rahat bir şekilde aktarabiliyorlar.

Gazi Şahin ”Paylaşmak Kadar Güzel Bir Duygu Olamaz”

Gittiği her eve yardımı da beraberinde götüren Başkan Gazi Şahin, paylaşmanın insana verdiği mutluluğa atıfta bulunarak düşüncelerini aktardı.”Ramazan Ayı bereket ayıdır, paylaşma ayıdır. Bu ayda insanın tadabileceği en büyük mutluluk paylaşmanın neticesinde insanlarda oluşan huzurdur.” Dedi.

Paylaşmanın sadece maddiyat ya da yardım paketleri ile olmayacağını ifade eden Başkan Gazi Şahin sözlerine şöyle devam etti.” Yardıma muhtaçlara muhakkak yardım yapılmalıdır. İhtiyaçları karşılanmaya çalışılmalıdır. Ama bu yardımların yanında duygu ve düşünce paylaşımı da olmalıdır. İnsanlarla sohbet edip, insanları anlamak kadar insana huzur veren bir durum söz konusu olamaz. En iyi paylaşım karşılıklı anlayışın neticesinde doğan hoş sohbettir.”diye görüş bildirdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr