T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’ı Off – Road Yarışı Heyecanı Sardı

 

Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü’nün organizatörlüğü ve Elmadağ Belediyesi’nin destekleriyle Ankara Mahalli Offroad Şampiyonası birinci yarışı Elmadağ’da yapılacak.

Elmadağ farklı bir sporun tadını yaşamaya hazırlanıyor. Başkan Gazi Şahin, Elmadağlı vatandaşlara sporun farklılıklarını tattırmaya kararlı.
Gazi Şahin bu kararlılığı doğrultusunda Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü’ne tam destek olacak ve Ankara Mahalli Offroad Şampiyonası birinci yarışının Elmadağ’da yapılmasını sağlayacak.


Zorlu doğa koşullarına ve zamana karşı yapılan bu yarış; kendine güven, yetenek, tamamlama duygusu ve ekip çalışmasının kombinasyonu ile yapılabileceğini söyleyen Ankara Off-Road Kulübü (ANDOFF) Başkan Yardımcısı Turhan Yalçın, bu yarışın Elmadağ’da yapılma sebebine değindi.”Elmadağ,  bu sporun gelişmesi, yaygınlaşması açısından oldukça önemli bir coğrafik yapıya sahiptir. Ayrıca belediye başkanı Gazi Şahin’in girişimleri ve destekleri bize bu yarışın Elmadağ’da başlama kararını verdirdi.” dedi.

Gazi Şahin ” Farklı Bir Heyecan Olacak”

Elmadağ halkının değişik bir gün yaşayacağını söyleyen Başkan Gazi Şahin, umarım insanlarımızın farklı ve güzel bir gün geçirmelerini ve farklı bir heyecan yaşamalarını sağlayabiliriz diyerek şöyle konuştu.”Yaz mevsiminin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde insanımıza hafızasında yer edinecek güzel bir organizasyon sağlamak amacındayız. Sporun her yönüne farklı tatla bakabilmenin farklı heyecanlar ortaya çıkardığı kanaatindeyim. Umarım renkli günün sonunda insanımızı spora biraz daha yaklaştırabiliriz.” İfadelerine yer verdi.

Karakaya Mevkii’nde 29 Ağustos Cumartesi günü saat 12.30’da başlayacak ve 18.00’de bitecek olan organizasyonun 3 parkur ve 4 etaptan oluşacağı bildirildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr