T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Şahin Çocuklarla Satranç Oynadı

 

Başkan Gazi Şahin, çocuklarla satranç oynayarak çocuklarla hoş vakit geçirdi.

Sporun her türlüsüne destek veren her türlü sporu seven Başkan Gazi Şahin, makamında kabul ettiği çocuklarla satranç oynadı.

Satranç oyunun kendisi için çok önemli bir spor dalı olduğunu aktaran Başkan Şahin, bu oyunun zihni aktif bir hale getirirken hem zihni hem de bedeni dinlendirdiğini; satranç oyununun kendisinde böyle bir etki yaptığını söyledi.

Çocuklara tavsiye edebileceği spor dalları arasında ilk sıralarda satrancın bulunduğunu söyleyen Başkan Gazi Şahin, “Hayatta doğru hamleler yapabilmek için haydi satranç oynamaya” ifadesinde bulundu.

Çocukları satranca davet eden Başkan Gazi Şahin oyunda Elmadağ Lisesi 1. sınıf öğrencisi Yasin Yiğit’le berabere kalırken Barut İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Sinem Kılıç’a 1- 0 yenildi.

Başkan Gazi Şahin’i yenilgiye uğratmanın mutluluğunu tebessümleriyle belli eden Sinem Kılıç, tevazuyu da elden bırakmayarak şöyle konuştu.” Başkanımız dikkatini oyuna veremedi devamlı birileriyle bir şey konuştu ve devamlı telefon geldi. O yüzden yenildi.”  dedi.

Lise öğrencisi Yasin Yiğit ise Başkanla satranç oynamanın kendisi için önemli bir spor aktivitesi olduğunu söyleyerek çocukları satranç oynamaya davet etti.

Başkan Şahin, satranç oyununda kendisini yenen ve kendisiyle berabere kalan konuklarına kitap ve kumbara hediye etti.

Hediyelerini alan çocuklara fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr