T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Başkan Gazi Şahin OFF – ROAD Startı Verdi

 

Elmadağ Halkı Off-road yarışını çok sevdi. Araçların motor sesine Alkışlarla destek veren Elmadağlılar farklı bir günün heyecanını mutlu bir şekilde yaşadılar.

Ankara Doğa Sporları ve Off-road Kulübü’nün (ANDOFF) Elmadağ Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirdiği Ankara Mahalli Off-road Şampiyonası birinci yarışını Elmadağ Karakaya Mevkii’nde tamamlandı.

2(iki) parkur ve 4(dört) etaptan oluşan Ankara, İstanbul, Sakarya ve Sinop’tan gelen yarışçıların iştirak ettiği çekişmeli yarışı kazanan isim Necim İnal  ve Ahmet Dengir ikilisi oldu. Zorlu yarışın ikinciliğini Benun Engin ve Tamer Kızıldağ çifti kazanırken üçüncülüğü  Mustafa Demirci, Kemal Demirci ekibi ile Selçuk Bilgeç Akın Bir  ekibi paylaştı.

Elmadağ’da sorunsuz bir şekilde başlayan heyecanlı yarışa toplam 16 araba katıldı. 32 pilot ve co pilotun katıldığı yarışta 50’ye yakın hakem görev alırken 20’ye yakında gözlemci personel de hazır bulundu.

Araçlara Başlama işaretini Türk Bayrağı’nı sallayarak Başkan Şahin Verdi.

Off – Road yarışı için parkurda bulunan araçların startını veren Başkan Gazi Şahin aynı zamanda eğlence ve heyecanın da startını vermiş oldu.

 Startın verilmesiyle başlayan yarışa, zorlu doğa koşullarına engebeli ve çetin yollara kafa tutan yarış pilotları ve Co pilotları damgasını vurdu. Pilotların bu azmi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Saat 12.30 da başlayan ve 16.30’a kadar yaklaşık dört (4) saat süren yarışın son anına kadar izleyicilerden destek alan pilot ve Co pilotların kazanma hırsı ufak tefek kaza ve aksilikleri de yanında getirdi. Yarış boyunca ufak kazalar yaşanırken Volkan Gönülalan’ın Kullandığı araç yarışın son etabında zor olan bir engebeyi aşarken devrildi.

Devrilen araç izleyicilerin ve yetkililerin müdahalesiyle düzeltildi. Yarışa tekrar hazır hale gelen aracın pilotu zorlu Elmadağ etabını tamamlamayı başardı.

Yarışın sonunda kazanan takıma  kupa  ve plaketlerini Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin verdi. ANDOFF Kulüp Başkanı Muharrem Çelik’de Başkan Şahin’e desteklerinden dolayı bir plaket takdim etti.

Plaketini alan Başkan Şahin Elmadağ halkına farklı bir spor dalının farklı heyecanını yaşatan ANDOFF ekibine teşekkür ediyorum diyerek şöyle konuştu.” Bugün Elmadağ’ımız heyecanlı aksiyon dolu bir sporla tanıştı. Bu sporun heyecanını derinden yaşadı pilotların mücadelesine ortak oldu. Güzel bir yarış güzel bir şekilde tamamlandı herkese teşekkür ediyorum. Elmadağ halkımızı daha çok yeniliklerle tanıştırmayı hedefliyorum. Sporla eğitimle sosyal risk minimuma düşer. Elmadağ’ımızı doğa sporlar bölgesi yapmaya da hazırız yeter ki halkımız destek olsun yeter ki sporcu arkadaşlarımız destek olsun” dedi.

Başkan Şahin’in konuşmasının ardından basın mensuplarına değerlendirmede bulunan ANDOFF Kulüp Başkanı ve Organizasyon Komitesi Başkanı Muharrem Çelik şunları aktardı.”Elmadağ etabının değerlendirmesini yapmak gerekirse çok güzel bir parkur ve çok güzel bir yarış oldu. Yarışa yoğun ilgi gösteren Elmadağlı vatandaşlar görselliği doyasıya yaşadılar.” İfadesinde bulunarak sözlerine devam etti.” Bu yarış tamamlandı güzel sona erdi. Benim söylemek istediğim bir nokta ise Ankara’da var olan Doğa sporlarının daha gelişmesi için yapılması gerekenlerin bir plan dahilinde ele alınmasıdır. Ben üzerime düşen görevi yerine getirmeye çalışıyorum ve umuyorum ki diğer arkadaşlarımız da ellerinden geleni yapacaklar. Diğer arkadaşlarımdan kastım ve gönüllü ve ilgili herkestir.Başkanımız Gazi Şahin’e çok teşekkür ediyorum.”dedi

Heyecanlı başlayan yarış, yarışçıların ve Elmadağ halkının sevinciyle mutlu bir şekilde sona erdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr