T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
30 Ağustos: Başarının Destanı

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Atatürk ve Silah Arkadaşları Saygıyla Anıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 87.nci yıldönümü İlçemizde törenle kutlandı. Elmadağ Hükümet Konağındaki törenin ardından, Dz Kd. Albay Ertuğrul Yurtseven Türk Silahli Kuvvetleri adına tebrikleri Elmadağ İnzibat Karakolunda kabul etti.
 
Elmadağ Hükümet Konağındaki tören, Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından. Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Elmadağ Garnizon Komutanlığı’nda görevli bir subay tarafından yapıldı.
 
Konuşmasında:

“Türk Ulusunun, uğrunda seve seve her türlü fedakarlığı yaptığı bu kutsal toprakları ve bağımsızlığına saldıran zihniyetin, tarihte eşine ender rastlanan bir yenilgiye uğratıldığı 30 Ağustos Zaferinin, 87. Yıl dönümünü bir kez daha büyük kıvanç ve heyecanla kutluyoruz.”
“Kurtuluş Savaşının son merhalesi olan 30 Ağustos zaferi, aziz Türk Ulusu ile kahraman ordusunun, ebedi toprağını Mustafa Kemal’in önderliğinde milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bir birine kenetlenerek sürdürdüğü top yekün bir varoluş mücadelesi destanıdır.”
“Bu zafer Türk Ulusunun ve onun bağrından çıkmış Türk Ordusunun şartlar ne olursa olsun. Egemenliği ve özgürlüğü söz konusu olduğunda gücünün hiçbir engel tanımayacağının eşsiz bir örneğidir.” Sözlerine yer verdi.
Konuşmanın ardından Hükümet Konağındaki tören sona erdi. Protokol, Elmadağ İnzibat Karakoluna kadar yürüdü. Burada Deniz Kıdemli Albay Ertuğrul Yurtseven, Türk Silahlı Kuvvetleri adına tebrikleri kabul etti.

Törene Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkan Gazi Şahin, Garnizon Komutanı Dz.Kd. Ertuğrul Yurtseven, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Yıldırım, daire amirleri, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, özel kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr