T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İftarda Sanayi Konuşuldu

 

Elmadağ’da sanayici işadamlarının katıldığı iftara sanayi ve kalkınma projeleri damgasına vurdu. İftara Ankara Milletvekili Zeynep Dağı’da katıldı.


Hasanoğlan Sanayici ve İşadamları Derneği (HASSİAD), Elmadağ Belediyesi Hizmet Binası Salonunda Elmadağ Belediyesi desteği ile bir iftar yemeği verdi.

İftar yemeğine Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Dağı, Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Demir’in yanı sıra, daire amirleri, il genel meclisi üyeleri ve çok sayıda sanayici işadamı katıldı.

Davetlilerin iftarlarını açmasıyla bir konuşma yapan HASSİAD Başkanı Çetin Tekin, “Böyle güzel bir ramazan akşamında bir arada olmaktan çok mutluyuz. Hem sanayici arkadaşlarımızın, hem diğer konuklarımızın birbirleriyle kaynaşması, bizim için çok keyif verici bir iş. Bizim sanayiciler olarak çeşitli isteklerimiz vardır. Bunlar hiç bitmez. Bizim isteklerimizin karşılanmasında değerli başkanımız Sayın Gazi Şahin’in yardımları, destekleri çok özverili ve fazlaca olumlu bir yaklaşımla sürüyor. Kendisine sorunlarımızla ilgili ve bölgemizin gelişmesi ile ilgili güvenimiz tam. İyi işler yapacağımıza inanıyoruz. Aynı şekilde değerli kaymakamımız da her zaman yanımızda. Değerli kamu yönetici arkadaşlarımızda yanımızda. Biz bunu HASİAD’ın yöneticileri olarak hissediyoruz. Başkan Gazi Şahin’in Elmadağlı idarecileri bu şekilde organize edebilmesi hizmet yönelik aşkından kaynaklandığını düşünüyorum ” dedi.

Hassiad Başkanı Çetin Tekin’in konuşmasının ardından söz alan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Hasanoğlan Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin ileriye yönelik olarak daha da büyüyeceğini gidişatın bu yönde olduğunu , ESİYAD’a doğru hızlı bir ilerlemenin olduğunu kaydederek sanayici iş adamlarını müjde verdi.

Gazi Şahin,”Yol katılım bedelleri yarı yarıya düşürüldü.”

“Sanayi bölgemizdeki yolarlın katılım paylarıyla büyük uğraşlar ve özverili görüşmeler neticesinde yarı yarıya düşürülmüştür. Yani sizlere %40 olarak belirlenen miktarlar %20’ye düşürülmüştür. En uygun ücretleri belirledik. Ne için birincisi size söz verdiğimiz için ikincisi Elmadağ’ımızı buradan bulunan herkesin el birliğiyle kalkındırmak için Elmadağ’ı istihdam bölgesi oluşturup halka hizmet etmek için. Büyükşehir Belediyesi bizim yanımızda, değerli büyüklerimiz bizim yanımızda el birliğiyle hedefimize ilerlemek durumundayız bunu yaparken risk alacağız ama inanıyorum ki kazanan biz olacağız kazanan çalışkan insanlar olacaktır.” dedi

Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek ise “Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi ilçemizde bir sinerji yakalanmıştır. Sizlerin gayretiyle önümüzdeki dönemlerde bu işin çilesini çeken değerli yatırımcılarımızla ilçemiz daha iyi bir konuma geleceği düşüncesindeyim. Biz Ankara’nın doğusundayız ama özellikle Hasanoğlan bölgesinde sanayi yatırımlarımızla bizim bölgemizin Ankara’nın elit çevresi olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.


İftar davetinin misafiri olan Ak parti milletvekili ve Avrupa – Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Doç. Dr. Zeynep Dağı, böyle organizasyonda istihdam konuşulması hizmet konuşulması ve bu doğrultuda faaliyetler bütünü içerisinde bulunulmaya çalışılması Elmadağ için gurur verici bir süreçtir. Öncelikle Gazi Şahin olmak üzere buraya katılan herkesi tebrik ediyorum diyerek şöyle konuştu.


Zeynep Dağı,”Sürdürülebilir Kalkınma Sürdürülebilir Demokrasiyle mümkündür.”

 “Elmadağ’da olmaktan son derece onur duydum. Bir ülkenin kalkınması son derece önemli. Bu kalkınma da rol alan kişilerde öncelikli sanayici, yatırımcı arkadaşlarımızın vizyonu, onların emeği oldukça önemli. Bunu öne çıkarmamız lazım. Çünkü bir bilenle bilmeyen bir olur mu? diye. Hiç risk alanla, almayanda bir olmaması gerekiyor. Bu arkadaşlarımız, yatırımcı, sanayici arkadaşlarımız büyük bir risk alıyorlar. Büyük bir özveriyle, vizyonla yatırımlarını gerçekleştiriyorlar ve böylece ülkenin, Türkiye’nin, bölgenin kalkınmasına katkıda bulunuyorlar. Onların sorunları bizim için önemli. Bu bölgenin kalkınmasını istiyorsak, onların sorunlarını da dinlememiz, çözüm bulmamız lazım. Bu bizim hepimizin ortak sorunu. Dolayısıyla, Özal’la birlikte başlayan bu ülkenin bir gelişim çizgisi var. Özal’ın sanayicileri bir araya getirdiği, küçük ölçekli işletmeler, küçük organize sanayi bölgeleri yatırımları vardı. Şimdi Elmadağ’da da görüyoruz ki işadamlarımız çok önemli yatırımlara imza atıyorlar. Bu da gurur verici bir şey tabiî ki. Ben de bu noktada tam şuna değinmek istiyorum. Sürdürülebilir bir kalkınma istiyorsak, bunun da arkasında sürdürülebilir demokrasi olduğunu görmemiz lazım. Demokrasi ile kalkınma arasındaki ilişkiyi, bağı daha görünür kılmamız gerekiyor. Hem yatırımcılarımız açısından, hem kamuoyu açısından, vatandaşlarımız açısından. Çünkü onlar vergi veren insanlar ve bu ülkenin büyümesinde birinci derecede rol oynayan insanlar bende teşekkür ediyorum.” Diye görüş bildirdi.

Konuşmaların ardından HASSİAD üyeliğine yeni katılan sanayici işadamlarına sertifikaları verildi. İş adamlarına sertifikalarını Ak parti milletvekili Zeynep Dağı ve Elmadağ protokolü takdim etti

İftardan sonra konuklar Başkan Gazi Şahin’in makamına geçip bir süre daha sohbet ettiler.

 

 

Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr