T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Sinema Keyfi

 

Elmadağ Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan eğlencelerinin çeşidi artıyor.

Başkan Gazi Şahin, Ramazan eğlencelerine bir yenisini daha ekledi.

Ramazan Ayı’nda 7’den 70’e herkesi eğlendirmeye kararlı olan organizasyon sorumluları; meddah, karagöz- Hacivat, çeşitli oyunlar, palyaço gösterileri, palyaçoların çocukları eğlendirmeleri esnasında dağıtılan limonata ve eğlence programının sonunda gerçekleştirilen Türk sanat musikisi dışında, Başkan Gazi Şahin’in isteği doğrultusunda,yeni bir eğlenceye de imza atıyorlar.

Elmadağ’da açık hava sineması heyecanı var

Orta yaş ve üstü izleyicileri bir anlamda geçmişe götürüp biraz da olsun hüzünlendiren açık hava sinemaları, gençlerin ve çocukların en büyük eğlencesi ve keyfi oldu.

Elmadağ Belediyesi hizmet binası önünde gösterilen “Beyaz Melek” isimli sinema filmi konusu sebebiyle ve geçmişte yapılan açık hava sinemalarını anımsatması sebebiyle yetişkin izleyicilerde hüzünlü gözlere sebep olduğu gözlemlenirken, genç yaştaki ve çocuk yaştaki izleyicilerde farklı bir tadın değişik eğlencesi olarak izlenildiği fark edildi.

Elmadağlı vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan filmin serin bir yaz akşamında izlenmesi ve seyircilerin film için yanında getirdikleri pop corn türü yiyecekler ve kolaları tüketmeleriyle keyifli bir eğlence türü olduğunu ispatladı.

Açık hava sineması eğlencesinden oldukça memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar bu tür organizasyonların ailecek eğlenilebilecek nadir organizasyonlardan biri olduğunu ifade ettiler.

Gazi Şahin,”Vatandaşlarımıza eğlenceyle sanatı iç içe vermek gayretindeyiz.”

Eğlencenin insanı rahatlattığını bir nebzede olsun rahatlattığını aktaran Başkan Gazi Şahin, vatandaşlar için tertip edilen eğlence programıyla vatandaşların sanatın güzellikleriyle eğlendirme çabası içerisinde olduklarını ifade etti.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr