T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Zabıta Ekipleri Takipte

 

Elmadağ’da ekipler seyyar satıcılara yönelik sıcak takipte bulunarak önlemlerini arttırdılar.

Elmadağ’da Sokak aralarında el arabalarıyla ya da motorlu araçlarıyla gürültülü bir şekilde satış yapmaya çalışan seyyar satıcılara Elmadağ Belediyesi zabıta ekipleri göz açtırmıyor.

Ramazan Ayı’nın vatandaşlar açısından rahat ve huzurlu geçmesi yönünde istekleri bulunduğunu ifade eden zabıta ekipleri seyyar satıcılara izin vermeyeceklerini, yasal olmayan her türlü satış hizmetinin karşısında olacaklarını ifade ettiler.

Huzurun sağlanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirilirken vatandaşların bu tür olumsuzluklara mağdur kalmaması için ekiplerin her türlü ihbara açık olduğu bildirildi.

Şahsi araçlarıyla ya da el arabalarıyla satış yapmaya çalışanları ilk etapta uyaran ekipler Başkan Gazi Şahin’in talimatları doğrultusunda ceza kesmediklerini, yasal olmayan yönden satış yapmaya çalışanları uyardıklarını; ama bir kez daha bu şekilde satış yapma girişiminde bulunduklarında cezai yaptırım uygulayacaklarını ifade ettiler.

Başkan Şahin.”Amacımız rencide etmek değil yasal olanı göstermek.”

Ekiplerin denetimlerine devam edeceklerini, ihbarlara karşı teyakkuzda olacaklarını ifade eden Başkan Gazi Şahin, “Amacımız rencide etmek ya da bu işi yapan insana zorluklar çıkarmak değil. Bizim amacımız yasalar doğrultusunda halkın huzurunun bozulmasını ve haksız rekabeti önlemektir. Bu şekilde satış yapmaya çalışan arkadaşlarımızı ekiplerimiz uyarmakta ve bilgilendirmektedir. Satışlarını bu şekilde yapmaktansa bu tür sıkıntıları çekmektense yasalar doğrultusunda gerekli izni alarak esnaf şeklinde satışlarını devam ettirme yönündedir.” dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr