T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Ruhsatsız Yapılaşmaya Yer Yok

 

Elmadağ Belediyesi kaçak yapılaşmaya izin vermiyor. İmar ve şehircilik Müdürlüğü yapılaşmaları yakından takip ederek illegal yapılaşmalara müdahalede bulunuyor.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Elmadağ Belediyesi sınırları içerisinde  şehrin estetiğini bozmaya yönelik kaçak ve başına buyruk yapılaşmalara izin vermiyor.

Ekipler inşaat halinde bulunan yapıların kayıtlarını kontrol altında tutup inşaat sahiplerinin kayıtlar doğrultusunda hareket edip etmediklerini kontrol ederek nitelikli bir şehir planlaması oluşturmaya çalışıyor.

Bu doğrultuda denetimlerini gerçekleştiren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri zabıta ekipleriyle birlikte usule uygun olmayan kaçak yapılaşmaları mühürlüyorlar.

Kontrol ve denetimlerini Hasanoğlan Mahallesi ve Yeşildere Mahallesi’nde de devam ettiren ekipler Hasanoğlan Mahallesi’nde usule uymayan nitelikte inşaat çalışmalarını sürdüren yapıyı mühürledi. Ekipler bu şekilde bir çalışmanın imar kanununun ilgili maddelerine uymadığını hatırlatarak,  yasaya uygun bir şekilde gerekli işlemleri başlattı. İnşaat sahibine de bilgilendirmede bulunan ekipler, inşaat sahibine de yapması uygun olan işlemleri anlatarak görevlerini yerine getirdiler.

İnşaat çalışmalarının şehrin ahengini bozmaması için özenli bir şekilde verildiğini kaydeden Başkan Gazi Şahin, “Kaçak yapılaşma ya da beyan edilen çalışma dışında devam eden çalışmalara ekiplerimiz izin vermeyecektir. İlçemize modern bir yapı kavuşturmak ve çarpık kentleşme sonucu alt yapı sorunlarına meydan vermemek bizim asli görevlerimizdendir.” İfadesinde bulundu.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr