T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Bayan Gökçek Elmadağ'da

 

Elmadağ’a gelen ve yardımlarıyla ilçe sakinlerinin yüzünü güldüren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in eşi Ayşe Şahin ve beraberindeki heyet ile birlikte Elmadağlı vatandaşlara yardım elini uzattılar.

Ziyaretleri esnasında vatandaşlarla sohbet eden yardım heyeti vatandaşlara her konuda yardımcı olma niyetiyle hareket ederek sıkıntılara, yaralara merhem olmaya çalıştılar. 

Çok fazla ev ziyaret ederek bu işin gönülden geldiğini ispatlayan yardım heyeti ziyaret ettikleri evlerdeki vatandaşların ilgisinden ve misafirperverliklerinden memnuniyetlerini dile getirdiler.

Yardım Seferberliği Gecenin İlerleyen Saatlerine Kadar Devam Etti

Elmadağ’da önceden belirlenen sıkıntılı aileleri ziyaret eden heyet gecenin ilerleyen saatlerine kadar ilçe sakinlerini evlerinde ziyaret etmeye devam ettiler.

Ziyaret esnasında vatandaşların dertlerine ortak olan ve dertlere çare bulma aşamasında çaba sarf eden Nevin Gökçek zor durumda bulunan vatandaşların sıkıntılarına doğru çözüm bulmak için doğru adımlar atılmalıdır diyerek şöyle konuştu.” Zorda olan insanımıza yardım etmek, zorda olan insanımıza sahip çıkmak yalnızca idaricilerin işi olamaz. Yardım eli uzatmak vicdan sahibi olan her vatandaşın işidir. Sıkıntılı dönemin çabuk geçmesi en büyük temennimiz olabilir. Belediye Başkanımız Gazi Şahin’in Elmadağ ve Elmadağlılar için doğru bir isim olduğu düşüncesindeyim.” dedi.

Nevin Gökçekle birlikte ev ziyaretlerine eşlik eden Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’in eşi Ayşe Şahin ise Ramazan Ayı sadece eğlencelerle geçmemeli diyerek şöyle konuştu.” Ramazan ayı huzur ayıdır, mutluluk ayıdır. Bu güzel ayda eğlencelerde güzel vakit geçirmek sevdiklerimizle hoş sohbet etmek hepimizin hakkıdır. Ama biz hoş vakit geçirirken sıkıntılı, sorunlu vatandaşlarımızın olduğunu da unutmayarak zorda kalan insanımızı sıkıntılı insanımızı da düşünüp onlara yardım elini uzatmalıyız. Böylece paylaşmanın huzurunu ve mutluluğunu tadarak, Ramazan Ayı’nın anlamına uygun olacağı ve daha eğlenceli, daha hoş sohbetli, daha güzel geçeceği kanaatindeyim” ifadesinde bulundu.

Elmadağ’da ev ziyaretleri gerçekleştiren yardım heyeti kimi evde nine ve dedelerin hoş sohbetiyle mutlu olurken kimi evde ise vatandaşların dertleriyle hüzünlendiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr