T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Şehitler Elmadağ’da Yaşayacak

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’den tüm şehit ailelerini sevindirecek müjdeli bir haber geldi.

Başkan Gazi Şahin’in Elmadağ Belediyesi hizmet binasında verdiği iftar yemeğinin davetlileri, Şehit aileleri, emniyet yetkilileri ve belediye personeli oldu. İftar yemeğine Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Gündem, İlçe Emniyet Müdürü Adem Arslanoğlu şehit yakınları, emniyet görevlileri, ve belediye personeli katıldı

İftar yemeğinde Başkan Gazi Şahin’in şehit yakınlarına yönelik verdiği müjdeli haber şehit yakınları tarafından mutlulukla karşılandı.
 
Yeni Yapılacak Parklar Şehitlerimizi Anacak

İftar davetinde konuklarına hitaben bir konuşma yapan Başkan Gazi Şahin, iftar soframızda sizi görmenin mutluluğu içerisindeyim. Özellikle şehit ailelerimizle aynı çatı altında bulunup beraber iftar açmak, sohbet etmek benim için çok önemlidir diyerek şunları kaydetti.”Devletin bekası için yapılması gerekenleri şerefleriyle yerine getiren ve şahadet şerbetini mertebenin en yüksek seviyesiyle içip vatan diyerek hakkın rahmetine kavuşan şehitlerimizi anmalıyız, onları hiç unutmamalıyız.” dedi.

Vatanı, milleti için genç yaşta şehit olan vatan evlatlarını hatırlamak ve hatırlatmak amacıyla 2010 yılında yapmayı planladığımız parklara şehitlerimizin adını vermeyi düşünüyoruz diyen Başkan Gazi Şahin Elmadağlı vatandaşlardan da destek istedi. “2010 yılı içerisinde yapmayı planladığımız 10 adet park var. Biz bu parklara şehitlerimizin adını vermeyi düşünüyoruz. Biz bunu yapacağız. Halkımızdan da bir isteğimiz var. Halkımız Cadde ve sokak isimlerini, şehitlerimizin ismini vermek maksadıyla bize dilekçe yazarlarsa biz de Büyükşehir Belediyesi’ne önerge sunacağız.” İfadesinde bulundu.

Başkan Gazi Şahin’den sonra mikrofonu alan İlçe Emniyet Müdürü Adem Arslanoğlu bugünün ve şehitlik makamının önemine vurguda bulundu. Arslanoğlu böyle bir günde bizi bir araya getiren Belediye Başkanımız Gazi Şahin’e teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.

Şehitlerimiz Unutulmamalı

İlçe Emniyet müdürünün konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan ve konuşmasının ardından basın mensuplarına bir değerlendirmede bulunan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Gündem, Gazi Şahin’in bu uygulamasında duyduğu sevinci ve memnuniyeti dile getirerek söyle konuştu “Şehitlerimiz ölmedi. Şehitlerimiz asıl ne için kara toprağa düştükleri unutulursa ölürler. Vatanın ve milletin ne şartla altında kimin sayesinde ayakta kaldığı hatırlanırsa şehitlerimizin ruhu vatan topraklarında kol gezer ve şehitlerimiz daima yaşayarak devletimizi milletimizi her türlü kötülükten korurlar. Ben buna inanıyorum.” Diye görüş bildirdi.

Ahmet Gündem, parklara şehit isimlerinin verilmesinin asıl amacına da  vurguda bulundu..”İlçe içerisindeki parklara şehitlerimizin ismini vermekteki temel amaç insanımızın zihninde  vatan aşkını ve ruhunu payidar tutmaktır. Bu gençlerin kimin için şehit olduklarının anımsatılması olmalıdır. Bu çalışmasından dolayı Başkanımız Gazi Şahin’e yeniden teşekkür ediyorum ” diyerek açıklamasına son verdi.

Son zamanlarda verilen şehitlerle üzüntülü başlayan iftar daveti şehitliğe verilen değerin dile getirilmesiyle yerini bir nebzede olsun mutluluğa bıraktı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr