T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Eğitime Merhaba

 

Elmadağ Meslek Yüksekokulu 2009 – 2010 eğitim - öğretim dönemine merhaba dedi. Üniversiteli yeni öğrencilere hayata dair notlar sunan Başkan Gazi Şahin’in öğrencilere yönelik konuşması ilk ders olarak değerlendirildi.

Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksekokulu yeni eğitim sezonunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışta yeni eğitim sezonunun tüm öğrenciler ve öğrenci velilerine hayırlı olmasını temenni eden okul müdürü Doç.Dr. Ayhan Şerbetçi yeni sezonun eğitim adına, öğrenme adına insana büyük artılar kazandırması beklentisi içerisinde olduğunu belirtti.

Şerbetçi, en iyi yatırımın eğitime olabileceğini belirterek, öğrencilerin iyi bir gelecek için zorluklara katlanarak eğitim hayatlarını tamamlamaları gerektiğinin önemine vurguda bulundu.

Yüksekokulun açılışında üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin heyecanını paylaşmak ve öğrencilerin Elmadağ ile ilgili merak ettiklerine yetkili ağızdan cevap vermek maksadıyla hazır bulunan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, öğrencilerin karşısına geçip öğrencilere eğitimin önemini anlattı.”Eğitimin, öğrenmenin sonu, sınırı yok. Eğitimi ne şartlar altında olursa olsun nasıl zorluklarla mücadele ederseniz edin bırakmayın. Zorluklarla mücadeleyle bir şeylere ulaşılıyorsa ulaşılacak hedefteki yol çileliyse o yol insana değer katar hayatla mücadelesinde ışık tutar. Bilen insan olun bilginin kıymetini bilirseniz öğrenmeye olan ilginiz artar.“ifadesinde bulundu.

Üniversiteye yeni kaydını yaptıran öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Gazi Şahin, öğrencilerin konaklamalarına yönelik bir çalışmanın daha öncesinde yapıldığını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti.”Sizler gelmeden önce biz bir çalışma yaptık. Ben size Elmadağ’ı tanıtmayı planladım ve tanıttım dahası sizde yaşayarak tanıyacaksınız. Barınacak yer olarak sizlere yüz kişilik bir yurt ayarlandı. Ücretleri konusunda pazarlık yapıldı. Takdir  size ait.” Dedi.

Elmadağ Meslek Yüksekokuluna bu yıl için kayıt yaptıran 240’ı (iki yüz kırk)  normal öğrenim 200’üde(iki yüz) uzaktan öğrenim olarak toplamda 440 yeni kayıt yapıldığı bilgisi verildi.

Öğrencilere Eğitim hayatıyla ilgili olarak okul yönetiminin, barınma konusuyla ilgili olarak özel yurt yöneticisi Murat Küçükseymen’in devamlı bilgilendirme de bulunacağı belirtildi


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr