T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
İlköğretim “Eğitimin Başı”

 

İlköğretim haftası etkinlikleri kapsamında bir program düzenleyen Yaşar Doğu İlköğretim okulu idarecileri, yeni öğrencilerinin okula motivasyonunu sağlamaya yönelik bir organizasyon düzenledi.

Elmadağ’da İlköğretim haftası etkinlikleri kapsamında bir program düzenleyen Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Minik öğrencilere keyifli anlar yaşatarak ilköğretimin bilincini organizasyonda hazır bulunan öğrenci velilerine aktarmayı başarabildi.

Okul yönetiminin gerçekleştirdiği programa Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, daire amirleri ve okul öğretmenlerinin yanı sıra vatandaşlarda katıldı.

İlköğretim haftasına yönelik düzenlenen programda konuşan Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, yeni eğitim yılının hem öğretmenlere hem öğrencilere hem de velilere hayırlı olması yönündeki temennilerini iletti.

Sarıçiçek’in ardında bir konuşma yapan Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlköğretim haftasının önemine vurguda bulundu. Şahin ilköğretim haftasını eğitimin temel taşı ve eğitime yönelik ısınma hareketleri olarak değerlendirdi. Eğitimin sonunun ve sınırının olmadığını yineleyerek minik öğrencilere başarılı bir eğitim dönemi temenni etti.

Konunun en büyük muhatabı olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ise Elmadağ’da okullarla ve öğretmen açığı ile ilgili problem yaşanmadığını söyleyerek İlköğretimde %100 anaokulunda ise %51’lik ortalama olduğunu ve bu ortalamanın Ankara ve Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu kaydetti.

Anasınıfı öğrencisi küçük Merve’nin Ata’ya ilk selamı

Program kapsamında yapılan konuşmaların ardından öğrencilerin sergilediği müzik eğlence programı ve okunan şiirler davetlilerin ilgisini çekerken anasınıfı öğrencilerinden minik Merve Büyükgök’ün sevecen hareketleri, gülümsemeleri ve Ata’ya verdiği selamı gözlerden kaçmadı.

Minik yüreğin, Ata’sına verdiği ilk selamı herkes tarafından takdirle karşılandı. Küçük Merve’nin defalarca Atatürk’e verdiği selam protokol tarafından şükran duygusunun dışa vurumu olarak değerlendirildi.

Okula merhaba diyen minik öğrencileri, 8. sınıf öğrencileri çiçeklerle karşılayarak, miniklerin en büyük destekçisi olacaklarını göstererek, İlköğretim haftası etkinliğinin güzel bir şekilde tamamlanmasını sağladılar


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr