T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Bayram Konuğu

 

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal’la birlikte Elmadağ’a ziyarette bulundu.

Ramazan Bayramı’nın son gününde Elmadağ’a ziyarette bulunan İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Oğuz Kağan Köksal Elmadağlı yöneticilerle bayramlaştı.

Ziyarette Emniyet Genel Müdürü ile birlikte ilk olarak Elmadağ Emniyet müdürlüğünü ziyaret eden ve burada görev yapan emniyet çalışanlarının bayramını kutlayan ikili, görevli nöbetçi amirden Elmadağ’daki asayiş ve trafik konusunda bilgi aldılar.

İlçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurlarının ellerini sıkan ve bayramlarını tebrik eden Atalay ve Köksal kazasız bir bayram dönüşü temenni ettiler.

Trafik kazaları hakkında basın mensuplarına bilgilendirmede bulunan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yolların trafiğe daha uygun hale geldiğini, güzelleştiğini söyleyerek şöyle konuştu.” Yollarımız şimdi daha güvenli, yani bizim Türkiye’de rahat ulaşım için yollarımız güzelleşti sürücülerim kurallara harfiyen riayet ederlerse trafik sorununda çözüm için büyük ilerleme kaydetmiş oluruz.  Bayram sonrasında da inşallah dönüş yolunda kazalar daha az olur, hiç kaza olmasın. Sadece bayram için değil genel olarak dikkatli olmalıyız.” Dedi.

Beşir Atalay, “En büyük Terör Trafik Terörüdür.”

Trafik kazarlının en büyük terör olgusu haline geldiğini aktaran Atalay sözlerine şöyle devam etti.” Çok kaza oluyor. Çok can kaybı oluyor. Çok mal kaybı oluyor. Yani trafikteki kaygımız büyük. Biz bakanlık olarak ta zaten 2008 başında başlattığımız bu trafikte yeni proje ve halen çalışmalarımız sürüyor. Mesafe alacağız İnşallah, ama dileğimiz tabi bu kaza oranlarının gittikçe düşmesidir.” İfadesine yer verdi.

Emniyet Genel Müdürü ve Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’le birlikte ilçe emniyet müdürlüğünden Jandarma karakoluna geçen Beşir Atalay, Oğuz Kağan Köksal ve Gazi Şahin, buradaki görevli personelle de bayramlaşarak iyi niyetlerini ilettiler.

Beşir Atalay ve Gazi Şahin daha sonrasında birebir sohbet ederek sıcak ilişkilerin samimi karesi olarak fotoğrafta yer aldılar. Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, “İçişleri Bakanı Sayın Beşir Atalay’ı Elmadağ’ımızda görmekten onur duydum. Devlet büyüklerimizin ziyaretleri bizleri onurlandırmaktadır.” Dedi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr