T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Doğalgaz Yaygınlaşıyor

 

Hasanoğlan Mahallesi’nin doğalgaza kavuşması hususunda yoğun bir çalışma içerisinde olan ekipler etap etap servis bağlantılarının tamamlandığı bilgisini verdiler.

Elmadağ’a bağlı Hasanoğlan Mahallesi’nde doğalgaz ana hartel çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların talepleri doğrultusunda meskenlere yönelik servis bağlantılarının etaplar şeklinde tamamlandığı belirtildi.

Hasanoğlan Mahallesi’nde ki doğalgaz çalışmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Gazi Şahin, şunları aktardı.”Hasanoğlan Mahalesi’deki ana bağlantı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte servis bağlantıları da Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürlüğü’nün ihale ettiği firmalar aracılığıyla tamamlanmaktadır. Vatandaşlarımızın meskenlerine yönelik doğalgaz hattı bağlatması için Başkent Doğalgaz’a dilekçeyle başvurmaları halinde servis bağlantı çalışmaları başlayacaktır. Servis bağlantılarının başladığı noktaların çalışmaları takriben 15 gün içinde tamamlanmaktadır.” dedi.

Başkan Şahin, vatandaşların dilekçelerle birlikte sıhhiye’de bulunan Başkent Doğalgaz’a başvuru yapmaları halinde gerekli incelemeler yapılıp onaylandıktan sonra kazı çalışma izninin Elmadağ Belediyesi tarafından vakit geçirilmeden verildiğini söyledi.

Gazi Şahin, servis bağlantıları tamamlanan bölgelerin bu yıl içerisinde doğalgazı kullanabilecek alt yapıya sahip olacaklarını ve bir aksilik olmadığı sürece doğalgazı kullanabilecekleri bilgisini verdi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr