T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Elmadağ’da Eğitim Seferberliği

 

Yeni eğitim öğretim sezonuyla birlikte Elmadağ’da Başkan Gazi Şahin’den İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’a, okul aile birliğinden okul müdürleri ve öğretmenlere kadar eğitim seferberliği başlatıldı.

2009-2010 yılı eğitim sezonunun Elmadağ için kaliteli geçmesi maksadıyla Elmadağlı idareciler, öğretmenler ve veliler el birliği içerisinde çalışmaya başladı.

Kaliteli eğitim sezonu düşüncesiyle Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Elmadağ Lisesi’ni baştan aşağı tadilata sokarak okulları ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaların devam edeceği bilgisini verdi.

Başkan Şahin, Atatürk İlköğretim okulunun tamir işlerinin ve çevre düzenlemesinin de yapıldığını söyleyerek eğitim için herkesin fikir ve güç birliği içerisinde olması gerektiğini söyledi.

Gazi Şahin’in çağrısı eğitim seferberliğini başlattı.

Başkan Şahin’in çağrısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Okul müdürleri ve öğretmenlerden yanıt geldi. Okullar, öğretmenler ve öğrencilerle ilgili istek ve sorunların nitelikli eğitim gözetilerek değerlendirmeye alınacağı bildirildi.

Gazi Şahin’in çağrısına her kesimin destek olması Elmadağ ilçesinde takdirle karşılanırken Yeşildere Mahallesi’nde bulunan Fatih İlköğretim Okulu müdürü ve öğretmenlerinin çabası eğitime verilen önemi gözler önüne serdi.

Yeşildere Fatih İlköğretim okulu müdürü Mehmet Nalbant okul bünyesinde bulunan ve öğretmenler için ayrılmış kullanılmayan bir lojmanı, okul sıralarını ve oturaklarını getirerek sınıf haline dönüştürdü. Lojman binasının tadilatını kendi imkan ve öğretmenlerin destekleriyle gerçekleştiren Nalbant kullanılmayan lojmanın kaliteli eğitim ve rahat bir sezon için sınıf haline dönüştürdük dedi.

Eğitim öncesi okullara başlatılan tamir tadilat çalışmalarının tamamlandığı bilgisi verilirken Okulların çatılarında oluşabilecek hasarlara karşı çatı akmalarının engellenmesi için gerekli görüldüğünde Elmadağ Belediye’sinin çatı çalışması yapacağı bilgisi verildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr