T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gazi Şahin’e “Eğitim Plaketi”

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’e ilçe kaymakamı Ejder Sarıçiçek Plaket takdim etti. Sarıçiçek, Eğitime verdiği desteklerden dolayı ilçemiz adına plaketi takdim ediyorum dedi.

2009-2010 sezonunun başlamasıyla birlikte ders hayatına bakım ve onarımdan geçtikten sonra merhaba diyen Elmadağ Lisesi için açılış töreni düzenlendi.

Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek, Belediye Başkanı Gazi Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, daire amirleri, okul müdürü Mahmut Çalışkan ve lise öğrencilerinin hazır bulunduğu açılışta ilk sözü alan okul müdürü Mahmut Çalışkan oldu. Çalışkan” Baştan aşağı yenilenmiş binamızda yeni başarılar elde etmek için öğrencilerimizden daha çok çalışmalarını istiyorum. Elmadağ ilçesinin en başarılı öğrencilerinin Elmadağ Lisesi’nden çıkmaya devam edecek. ÖSS’de yeni başarılar elde etmek için öğrencilerimizin yanında olacağız.” Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ise Elmadağ Lisesi’nin baştan aşağı tadilatını gerçekleştiren Başkan Gazi Şahin’e eğitime verdiği destekten dolayı kutlayarak teşekkürlerini sundu.

Gazi Şahin’e İlçe Kaymakamı Ejder Sarıçiçek plaket, öğrenciler çiçek verdi.

Elmadağ Lisesi Açılışında konuşma yapan Başkan Gazi Şahin öğrencilere başöğretmen Atatürk’ü anımsattı. Şahin, “ Eğitime yüzde yüz destek vermeye devam edeceğiz. En iyi yatırım insana yapılan yatırımdır. En iyi kalkınma şekli eğitime verilen destekle sağlanabilir. Ben buradan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor ve fikri hür vicdanı hür bir nesil için eğitim şart diyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Gazi Şahin’in konuşmasının ardından son sözü Elmadağ Kaymakamı Ejder Sarıçiçek söyledi.” Eğitim gönüllüsü insanları burada görmek öğrencileri burada görmek hoş bir duygu. Ben buradan şunu söylemek isterim. Eğitime verilen önem giderek artıyor. Eğitim için ayrılan bütçe giderek artmaktadır. Yeni nesil için iyi gelişmeler olacağı kanaatindeyim” dedi.

Konuşmalarının ardından İlçe kaymakamı Ejder Sarıçiçek,  Başkan Gazi Şahin’e eğitime verdiği gönülden destekten dolayı bir plaket takdim etti.

Daha sonra öğrencilerin konuşmalarını dinleyen Elmadağlı idarecilere, öğrenciler çiçek takdim edip başarılı bir sezon sözü verdiler.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr