T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Yol Çalışmasına Katkı

 

Ankara’nın doğuya açılan kapısındaki yol çalışmasına Elmadağ Belediyesi’nden destek geldi. Samsun Karayolu’nun Kırıkkale - Ankara Arasındaki yol yapım çalışmaları devam ediyor.

Ankara’nın doğuya açılan kapısı Elmadağ’da şehirlerarası trafiği büyük ölçüde rahatlatacak ve kazasız trafik sağlamak amacıyla devam eden çalışmaya Elmadağ Belediye ekiplerinden destek geldi.

Samsun Karayolu’nun Kırıkkale’ye uzanan, Elmadağ’dan çıkış bölümündeki virajlı mevkide bulunan belediye garajı Elmadağ Belediyesi ekiplerince yıkıldı.

Gazi Şahin yıkımı bizzat takip etti

Daha seri bir trafik akışı için yıkımı kararlaştırılan garajın yıkım işlemini Başkan Gazi Şahin bizzat takip etti. Yıkım esnasında karayolları görevlilerinden yol çalışması hakkında bilgi alan Başkan Gazi Şahin şunları söyledi.” Trafik kazalarının bir çok sebebi olmakla birlikte en önemli sebebi aşırı hızdır. Aşırı hız yapılmadığı takdirde trafik kazalarında önemli bir düşüş olacaktır. Biz buradaki belediyeye ait garajı yıkmakla daha verimli ve güvenli bir yol sağlamak maksadındayız. Gelişmişliğin belirtilerinden biride akıcı ve verimi arttıran yollardır.” Dedi.

Başkan Gazi Şahin, Samsun Yolu’ndaki çalışmaların sürdüğünü hatırlatarak Elmadağ’ın Ankara’yı temsil edecek önemli bir ilçe konumunda olduğunu belirtti. Şahin, Elmadağ’ın kazalarla anılmasını istemediğini söyleyerek yapılan çalışmaların temelinde insan merkezli hizmet anlayışı olduğunu ifade etti.

Yıkımın gerçekleştiği bölgede Karayolları Genel Müdürlüğü’nün kavşak çalışması ve cevre düzenlemesi yapacağı belirtildi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr