T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Gazi Şahin Sporcuları Ödüllendirdi

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin Elmadağ Gençlik ve Spor İhtisas Kulübü bünyesindeki genç sporcuları ödüllendirdi.

Başkan Gazi Şahin’i İlçe Spor Müdürü Mustafa Elduran, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Saim Kuş, badminton antrenörü Üstün Köksal ve karate milli takım antrenörü Derviş Güneş ‘ten oluşan kalabalık bir heyet eşliğinde ziyaret eden sporcular Elmadağlı idarecilerin övünç kaynağı oldu.

Badminton ve karate sporuna ilgi duyan ve kendi branşlarındaki spor dallarında hep en iyi olmaya hedeflediklerini söyleyen ilköğretim öğrencisi sporcuların kendilerine hedef tayin etmeleri Başkan Gazi Şahin ve sporcu antrenörlerini çok mutlu etti.

Başkan Gazi Şahin’i mutlu eden ve başarılarıyla hediye hak eden 14 badminton sporcusu ve 4 karate sporcusuna hediyelerini Başkan Şahin bizzat takdim etti.

Gazi Şahin, Başarılı olana da herhangi bir başarı sağlayamayana da ödül vaat etti

Öğrencilere ödüllerini verirken öğrencilerin hangi turnuvada madalya aldıkları bilgisini bizzat öğrencilerden alan Gazi Şahin, Badminton sporuna ilgi duyan öğrencilerin 26-27 Eylül tarihinde çiftler ve tekler olarak düzenlenen Ankara İl Şampiyonası’nda 11 altın 4 gümüş ve 4 bronz madalya aldıkları bilgisini alınca öğrencilere teşekkür etti. Karate sporuna ilgi duyan genç sporcuların ise 20-21 Temmuz 2009 tarihinde düzenlenen 950 sporcunun katıldığı Kocaeli İller Arası Şampiyonada bir kız ve bir erkek sporcunun gümüş madalya kazanması, 11-13 Eylül 2009 tarihinde düzenlenen 1700 sporcunun katıldığı Bursa Türkiye Şampiyonası’nda üçüncülükle bronz madalya kazanıldığı ve son olarak ise 26-27 Eylül 2009 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Uluslar arası Karate Şampiyonası’nda 11 ülke içerisinde üçüncülükle bronz madalya kazanılması bilgisi Başkan Gazi Şahin’in mutluluğunu arttırdı.

Öğrencilerin derecesindeki ve tutumlarındaki güzelliklerinden dolayı Başkan Gazi Şahin, ödüllendirme esnasında Atatürk’ün sporcularla ilgili sözünü ilköğretim öğrencisi sporculara anımsatarak şunları söyledi.” ’Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’ sözü çok doğru bir sözdür. Atatürk’ün kurmuş olduğu bu özlü söze dayanarak bende bu tür müsabakalara katılan tüm öğrencileri ödüllendirmeyi düşünüyorum. Başarı ne kadar artarsa ödül içeriği ve çeşidi o derece artar. Ama önemli olan ödülün maneviyatıdır başarıya olan katkısıdır. Başarı sağlayamayana da ödül var. Yeter ki spora ilgi duyalım. Başarı sizden her türlü destek bizden.” diye ifadede bulundu.

Gazi Şahin’i ziyaret eden son müsabakalarda madalya alan öğrenci ve madalya bilgisi şu şekildedir.

Ankara Badminton Şampiyonası’nda Çiftler ve tekler müsabakalarında madalya alan öğrenciler.
Büşra Yalçınkaya (13)  2 altın madalya
Fatma Nur Yavuz (12) 2 altın madalya
Kader İnal (11) 2 altın madalya
Bahadır Kaan Kola (13)2 altın madalya
Ömer Buğra Murat (13)2 altın madalya
Melih Turgut (12) 1 altın 1 bronz madalya
Meral Karakülah (13)1 gümüş 1 bronz madalya
Metin Pehlivan (11)1 gümüş 1 bronz madalya
Çağlar Pehlivan (11) 1 gümüş 1 bronz Madalya

Karate Şampiyonalarında Ödül Alan Sporcular ise

Kocaeli İller Arası Şampiyona’da
Efsun Or gümüş madalya
Arif Eren Açıkgöz gümüş madalya

Bursa Türkiye Şampiyonası’nda ödül alan sporcu
Büşra Akçiçek bronz madalya (Türkiye üçüncüsü

İstanbul Uluslararası Şampiyona’da ödül alan öğrenci
Busenur Ziyade Bronz Madalya (uluslararası turnuvada üçüncülük)


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr