T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Çocuk Meclisi Kuruluyor

 

Ayda bir toplanan ilçe meclis toplantısından çocukları ilgilendiren önemli bir karar çıktı.
 
Elmadağ Belediyesi meclis toplantısında aylık oturumunu gerçekleştiren meclis üyeleri Gazi Şahin Başkanlığında toplanarak koltuklarını çocuklarla paylaşmaları yönünde karar aldılar.
 
Başkan Gazi Şahin’in teklifini değerlendiren meclis üyeleri, teklifin hayata geçmesi yönünde ilk adımı atarak Elmadağ Belediyesi Çocuk Meclisi’nin kurulmasına evet dediler.

Dürüst Siyaset Uygulamalı Olarak Öğrenilecek

İlçe Meclis toplantı salonunda meclis üyelerine çocuk meclisi ile ilgili bilgilendirmede bulunan Başkan Gazi Şahin konu ile ilgili olarak şunları söyledi.” Çocuk meclisleri belediye meclis kararları ve yönetmelikleriyle kurulurlar. Böyle bir kararın bu meclisten çıkması, bizim olurumuzla çıkması önemli bir süreçtir. Kurulan çocuk meclisiyle evlatlarımızı birer idareci olarak yetiştireceğiz. Onlara siyasetin dürüstlükten samimiyetten geçtiğini uygulamalı olarak göstereceğiz.” ifadelerinde bulundu.

Çocuk meclisinin kuruluş aşamaları hakkında ve içeriği hakkında ilçe meclis üyelerine hatırlatmada bulunan Başkan Gazi Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü.”Bu meclis tıpkı bizim meclis gibi çalışıyor. Çocuklar kendi seçimlerini gerçekleştirip demokrasiyi uygulamalı ve resmi olarak yaşıyorlar. Aldıkları kararlarları belediye meclisine gönderebiliyorlar.” Dedi.

Her Okul Kendi Seçimini Yapacak

Elmadağ’da bulunan her okulun kendi seçimini yapacağı bilgisi alınırken yılda bir yenilenen seçimle yeni meclis başkanı ve meclis üyelerinin oluşacağı bu şekilde yılda 40’a yakın öğrencinin çocuk meclisinde görev alarak demokrasinin nimetlerinden dürüst siyaseti öğrenerek faydalanacakları belirtildi.

Çocuk meclisinin kurulması esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüş alışverişi içerisinde olacağı aktarıldı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr