T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
AKM'de Elmadağ Belediyesi Standı Açıldı

 

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Ankara Sanat ve Geleneksel El Sanatları Hediyelik Fuarı’nda Elmadağ Belediyesi standının açılışını gerçekleştirdi.

Kültür – Sanat Faaliyetlerine yönelik olarak Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen fuarın ilk gününe kültür - sanat sevdalıları akın etti.

Fuarda el sanatları ve hediyelik eşyalara yönelik, büyük çoğunluğunu el emeği ürünlerin oluşturduğu, stantlar göz doldururken Elmadağ Belediyesi’nin standının açılışını Başkan Gazi Şahin gerçekleştirdi.

Folklorik bebek sanatçısı Barış Eldem’in sabır ve sevgiyle ürettiği el emeği bebeklerinin sergilendiği Elmadağ Belediyesi standında Elmadağ’ın yöresel ürünleri de sergilendi.

Gazi Şahin, “Etkileyici Bir Sanat Tarzı.”

Standın açılışını gerçekleştiren Başkan Gazi Şahin, folklorik bebek sanatçısı Barış Eldem’in el emeği ürünleri hakkında bizzat sanat sahibi Barış Eldem’den bilgi aldı. Stanttaki tüm ürünleri beğendiğini, hepsinde bir emek bir kompozisyon olduğunu söyleyen Başkan Şahin şunları aktardı.”El emeği sanat ürünleri kültürümüzün zenginliğini gözler önüne seriyor. Atalarımızın yaşayış tarzlarını bir kompozisyon dahilinde resmederek biz büyükleri geçmişe götürüyor. Çocuklarımıza ise geçmişimiz hakkında yaşayışımız hakkında yaşam biçimimizin tarihi hakkında örnekler sunuyor.” diye ifade de bulundu.

Stanttaki ürünleri inceleyen Gazi Şahin en çok “Elmadağ Köy Evi” adlı çalışmayı beğendiğini söyleyerek “Bu çalışma beni çok etkiledi.” dedi.

Sanat Sevgiyle Başlar Tutkuyla Devam Eder

Çalışmaları hakkında Başkan Şahin’le sohbet eden folklorik bebek sanatçısı Barış Eldem Şahin’e bu sanata ilgi duymasının tek sebebinin bu sanatı ilk gördüğünde çok sevmesi olduğunu ve tutkuyla bağlanması olduğunu anlattı.

El emeği ürünlerinin kitre ve seramikten oluştuğu bilgisini veren Barış Eldem, Türkiye’de çok az sayıda kişinin böyle bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek desteklerinden dolayı Gazi Şahin’e teşekkürlerini sundu.

Barış Eldem eğitim, kültür ve sanat sevdalısı bir başkanımız var diyerek el emeği ürünlerin sergilendiği sanatın 18 Ekim Pazar gününe kadar sanat severlerin hizmetinde olacağını, Elmadağ’daki Karya Sanat Atölyesi ile de daima kültür- sanat temsilcisi olacağını söyledi.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr