T.C. Elmadağ Belediyesi "Herkese Yetecek Sevgimiz Var"
Av Şenliği

 

Elmadağ’da Avcılar Atıcılar Kulübü’nün organize ettiği av bayramı şenliği avcıların ava çıkmasıyla başladı sazlı sözlü sone erdi.

Elmadağ Avcılar Atıcılar Kulübü’nün etkinliklerine Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin’de katıldı. Av sezonunun başlamasıyla avcılarla ava çıkan Başkan Gazi Şahin, avcılarla birlikte hafta sonunu farklı bir şekilde değerlendirdi.

Av organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulunan Elmadağ Avcılık Atıcılık Kulübü başkanı Bayram Küçük Elmadağ’ın av potansiyelini Başkan Gazi Şahin ve avcılara anlattı.

 Küçük Elmadağ’da bu yıl itibariyle tavşan, yaban domuzu ve kurt sayısında artış olduğunu söyledi. Kulüp başkanı Küçük kurt sayısında artış olduğunu bildirmekle birlikte kurt avının yasak olduğunun altını çizdi. Keklik sayısında düşüş olduğunu da aktaran Bayram Küçük, Av bayramı ile birlikte Elmadağ Avcılar, Atıcılar kulübünün 50. yaşını da kutlamanın sevincini yaşadığını ifade etti.

Av Bayramı şenliğine katılan Başkan Gazi Şahin, avcılığın bir spor faaliyeti olduğunu belirterek avcılara bazı konularda hatırlatmada bulundu. Başkan Gazi Şahin,”Av bir spordur. Ve her spor dalının bir kuralı bir mevsimi vardır. Avcılarımızın bu kurallara riayet edeceklerinden ve doğayı koruyacaklarından şüphem yoktur.” dedi.

Avcılarla birlikte ava çıkan Başkan Gazi Şahin, amacının avcılarla beraber bayramı kutlamak olduğunu söyleyerek avcılara rast gele dedi ve avcıların yanından ayrıldı.


Elmadağ Belediye Başkanlığı Elmadağ / Ankara
http://www.elmadag.bel.tr * info@elmadag.bel.tr